Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Boy and the Heron, En Pahalı Anime Olacak

The Boy and the Heron, Studio Ghibli tarafından şimdiye kadarki en yüksek bütçeli Japon filmi olacağını belirtti.

Studio Ghibli, yakında çıkacak olan The Boy and the Heron hakkında şaşırtıcı derecede ağzı sıkı davrandı. Stüdyonun üst düzey bir yöneticisi, filmin şimdiye kadarki herhangi bir Japon filmi, anime veya canlı aksiyon arasında potansiyel olarak en yüksek bütçeye sahip olduğunu iddia ederek filme dair etkileyici bir ayrıntı verdi.

Studio Ghibli’nin yapımcısı Toshio Suzuki, Livedoor News’in Japonca dilindeki bir makalesinde, filmin Japonya’da şimdiye kadar üretilmiş en pahalı film olduğunu iddia etti ve “Bence bu film muhtemelen şimdiye kadar Japonya’da yapılmış herhangi bir filmden daha fazla yapım maliyetine sahip film.” ifadelerini kullandı. Film için kesin bütçe rakamı açıklanmazken, etkileyici rakam çok büyük bir sürpriz olmayacak.

The Boy and the Heron (Nasıl Yaşıyorsun?) Bütçesi

The Boy and the Heron, En Pahalı Anime Olacak

The Boy and the Heron’dan önce, en pahalı Japon filminin önceki unvanı da başka bir Ghibli animesiydi. Isao Takahata’nın 2013 yapımı uzun metrajlı filmi The Tale of Princess Kaguya‘nın 5 milyar yen’e mal olduğu açıklanmıştı. Kaguya’nın bütçesi, dönüştürüldüğünde ve enflasyona göre ayarlandığında kabaca 64 Milyon Dolar diyebiliriz. Yeni projenin bütçesinin bunu aşması şaşırtıcı olmaz.

Ghibli yönetimi izleyicileri filme mümkün olduğunca az ön yargıyla gitmeye teşvik ettiğinden, filmin olay örgüsü ayrıntıları Japon izleyicilerden gelen bilgilerin dışında açıklanmadı. Japonya’daki izleyiciler ve eleştirel tepkiler, filmi şimdiye kadar Miyazaki’nin görsel olarak en çarpıcı ve fantastik filmlerinden biri olarak yorumladı.

Filmin The Boy and the Heron’dan önceki orijinal İngilizce başlığı, Miyazaki’nin güçlü bir yakınlık ifade ettiği 1937’de yazılmış klasik bir Japon romanından alınan bir ad olan “How Do You Live?” idi. Ancak The Boy and the Heron, romanın doğrudan bir uyarlaması olarak tasarlanmadı. Bu sebeple, animenin ismi Türkiye’de “Nasıl Yaşıyorsun?” olarak belirlendi.

Efsanevi yönetmen Hayao Miyazaki’nin son filmi olarak tanımlanan (bu iddianın yapıldığı ilk film olmasa da) Studio Ghibli, film hakkındaki ayrıntıları kasıtlı olarak gizli tuttu ve kesin bir çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.