Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Batman, Küresel Gişede 500 Milyon Doları Geçti

2022'nin en iddialı filmlerinden The Batman, dünya genelinde 500 milyon dolar gişe hasılatını geçti.

Robert Pattinson’ı yeni Caped Crusader olarak izlediğimiz The Batman, beyaz perdedeki serüveninde çok önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı. Deadline‘ın haberine göre 4 Mart’ta vizyona giren DC filmi, küresel çapta 505.8 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı.

COVID-19’un etkilerini halen hissettiğimiz bir dönemde henüz iki hafta geçmişken yarım milyar doları kasasına koyan çizgi roman uyarlaması, hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden geçer not almış gibi görünüyor.

Pandemi döneminin dördüncü en yüksek hasılatını yapan The Batman, ikinci haftasında da gişenin lideri konumunda. Yapımı yaklaşık 200 milyon dolara mal olan film, üç saatlik bir deneyim yaşatıyor. Christopher Nolan’ın Dark Knight üçlemesinden farklı olarak, Batman’in dedektiflik meziyetlerinin ön plana çıktığı yapım, son derece etkileyici bir Gotham tasviri sunuyor.

The Batman’in yönetmen koltuğunda, Maymunlar Cehennemi ve Canavar gibi filmleri ile tanınan Matt Reeves oturuyor. DC uyarlamasında Pattinson’ın yanı sıra Catwoman rolünde Zoe Kravitz, Riddler rolünde Paul Dano, Alfred rolünde Andy Serkis ve James Gordon rolünde Jeffrey Wright yer alıyor. Dilerseniz, DC filmlerinin izleme sırasına buradan ulaşabilirsiniz. DC animasyonlarını hangi sırayla izleyeceğini merak edenleri ise bu içeriğimize alalım.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.