The Ascent’in İlk Büyük Güncellemesi Oyunu Bozdu

The Ascent için ilk büyük güncelleme önceki bazı hataları düzeltti, ancak bu süreçte oyunu daha da bozan yenilerini de ekledi.

The Ascent için ilk büyük güncelleme yayınlandı, ancak oyunu eskisinden daha da fazla hataya boğuldu. Oyun, temmuz ayının sonlarına doğru piyasaya sürülen ve oyuncuları tek başına veya en fazla dört kişilik takımlar halinde fütüristik bir bilimkurgu dünyasına sokan nişancı oyunu. The Ascent, RPG ögeleri ve grafikleri için övülen bir oyun olsa da piyasaya sürüldüğünde sayısız hatadan muzdarip olduğu için eleştiri oklarının hedefi oldu.

Oyun ilk çıktığında, oyuncular kare hızında rastgele düşüşler yaşadı ve daha da kötüsü, birçok oyuncu için hiç çalışmayan bozuk bir çok oyunculu deneyimi yaşadığını anlattı. Geliştirici ekip, dosya bozulmasına neden olabilecek hataları durdurma gibi bu sorunları ve daha fazlasını düzeltmeye çalışan oyun için büyük bir güncelleme yayınladı. Güncelleme ayrıca PC oyuncuları için ışın izlemeyi de ekledi ancak bu güncelleme, sorunları daha da kötüleştirdi.

The Ascent

The Ascent Hatalara Boğuldu

Geçen perşembe oyuncular için 2.1.4 Güncellemesi yayınlanmıştı. Güncelleme notlarına göre, kooperatif istikrarını iyileştirmesi, dosya bozulmalarını kaydetmeyi durdurması ve bozuk görevleri düzeltmesi gerekiyordu. Bunun yerine, Kotaku tarafından bildirildiği üzere, birçok oyuncu güncellemeden önce olduğundan daha fazla sorun yaşamaya başladı. Hatta bazı oyuncular, tüm karakterlerin rastgele silindiğini bildirdi. Eskisinden daha da kötü olan yeni kare hızı sorunları da bildirildi ve bu da oyunu bazıları için oynanamaz hale getirdi. Son zamanlarda Xbox Game Pass‘e eklenen son sürümü rahatsız eden sorunlar olarak, yaygın çökmeler ve sorunlu başarımlar da belirlendi.

Bu sorunların birçoğunun şaşırtıcı bir şekilde, oyunun hem PC hem de Xbox sürümlerinde ayrım gözetmeksizin yaşandığı da tespit edildi. Oyuncular, bu sorunları gidermek için yeni bir yamanın hızlı bir şekilde yayınlanmasını umuyor ve geliştirici Neon Giant, The Ascent’in Twitter sayfasındaki sorunların farkında olduğunu söylese de, henüz bir güncelleme tarihi duyurulmadı.

Bu, son yıllarda hatalı bir durumda piyasaya sürülen ilk çok oyunculu oyun değil. Uygun testler ve hata düzeltmeleri olmadan piyasaya sürülen oyun sayısı giderek artmaya başladı. Bu sorun bolluğu özellikle rahatsız edici çünkü The Ascent, geçen ay piyasaya sürülmeden önce Xbox Series X lansman tarihi zaten ertelenmişti. Tüm oyuncuların umabileceği, oyun için hızlı bir güncelleme yayınlanması ve The Ascent’i baştan başlatmak zorunda kalmadan bozuk karakterler için bir düzeltme ile oynamaya başlamak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol