Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Tesla Tam Otomatik Sürüş Yazılımını Beta Olarak Dağıtmaya Başladı

Tesla’nın kısmen otomatikleştirilmiş sürücü destek sisteminin beta sürümü mevcuttur, ancak herkes tarafından kullanılamıyor.

Tesla Tam Otomatik Surus Beta Programi

CEO Elon Musk Salı günü bir tweet attı, Tesla ilk “Tam Otomatik Kendi Kendine Sürüş” beta yazılım güncellemesini bu hafta seçkin bir müşteri grubuna gönderdi. Çarşamba günü bir kazanç çağrısında Musk, haftalar ilerledikçe daha fazla Tesla sahibinin yıl sonuna kadar “geniş bir sürüm” hedefiyle güncellemeyi alacağını söyledi.

Yalnızca Tesla’nın Erken Erişim Programındaki müşteriler, sürücülerin şehir sokaklarında Otomatik Pilot‘un kısmen otomatikleştirilmiş sürücü destek sistemine erişmesini sağlayacak yazılım güncellemesini alacak. Erken erişim programı, yazılım hatalarını gidermeye yardımcı olmak için bir test platformu olarak kullanılacak.

Musk, Tesla‘nın bu yazılım güncellemesine “çok temkinli” yaklaştığını, çünkü “dünyanın karmaşık ve dağınık bir yer” olduğunu söyledi. Yatırımcılara yazdığı bir mektupta Tesla, Otomatik Pilot ekibinin “sinir ağlarımızın ve kontrol algoritmalarımızın temel bir mimari yeniden yazımına odaklandığını söyledi. Bu yeniden yazma, kalan sürüş özelliklerinin serbest bırakılmasına izin verecek. ”

Tesla Araçların Yapay Zekası Dört Boyutlu Düşünecek

Musk, bu yeniden yazma işleminin Tesla’nın araçlarının ortamlarını iki yerine dört boyutta yorumlamasına olanak tanıyacağını, bunun da performansta dramatik bir iyileşme ve daha hızlı yazılım güncellemeleri ile sonuçlanacağını söyledi.

Şirket bu yeni gelen sürüm ile birlikte, varış noktasına ulaşmak için gerekli dönüşleri yapabiliyor, önündeki araçları sollayabiliyor, trafikteki her şeyle etkileşim içinde oluyormuş. Ancak şirket, bu erken aşamada halen dar olan yollarda dikkatli olunması gerektiğini söylüyor.

İşte Bu Yeni Yazılımın Kullanımından Bir Görüntü:

Bakalım beş veya on yıl içerisinde bu tür araçları artık trafikte sık sık görebilecek miyiz?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.