Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Tesla, Yeni Araçlarından Steam Desteğini Kaldırıyor

Dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi olan Tesla, ilk olarak 2022 yılında sunmaya başladığı Steam desteğini sonlandırma kararı aldı.

Dünyanın en zengin insanlarından Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, araç içi eğlence sisteminin bir parçası olan Steam desteğini sonlandırma kararı aldı. Electrek‘in haberine göre yeni Model S ve Model X sahipleri, Steam oyunlarını aracın ekranında oynamasına olanak tanıyan entregrasyonun yakında kaldırılacağı konusunda bilgilendiriliyor.

Araç sahiplerine gönderilen ilgili mesajda yer alan ifadeler şöyle: “Tesla, Model X’inizdeki oyun bilgisayarını güncelliyor ve aracınız artık Steam oyunlarını oynatamıyor. Diğer tüm eğlence ve uygulama işlevleri bundan etkilenmez”

Yeni Tesla Otomobiller Steam’den Mahrum Kalacak

tesla steam uygulaması

İlk olarak 2022 yılında sunulan Steam desteği, Tesla sürücülerinin araçları park halindeyken ya da şarj sırasında platformdaki oyunları oynamalarına imkan sağlıyordu. Tesla’nın bilgi-eğlence ekranlarında kullanılan sistem, PlayStation 5‘e dahi kafa tutan bir performansa sahip. Dolayısıyla araçlardaki Steam uygulaması aracılığıyla Cyberpunk 2077 dahil çoğu büyük yapım kolaylıkla çalıştırılabiliyor.

Öte yandan söz konusu güncellemeden eski araç sahiplerinin etkilenmeyeceği bildirildi. Değişikliğin yalnızca yeni Model S ve Model X ile sınırlı olduğu ifade ediliyor. Tesla, 2024 yılının ilk üç ayında yıllık bazda yüzde 55 düşüşle 1,1 milyar dolar kar elde ettiğini açıklamıştı. Firmanın geliri ise geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 9 azalarak 21 milyar dolar oldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.