Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Tesla, Hareket Halindeki Araçlarda Oyun Oynamayı Yasakladı

Tesla, araçları hareket halindeyken ortadaki dokunmatik ekranda oyun oynama özelliğini kaldıracak.

The Guardian tarafından yayınlanan bir rapora göre, bir ABD araba güvenliği düzenleyicisinin Tesla‘yı sürücülerin video oyunları oynamasına izin verdiği için araştıracağını açıklamasının üzerinden bir günden kısa bir süre sonra şirket, arabadayken oyunların oynanmasını önleyen bir güncelleme göndereceğini duyurdu.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, şirketin araç hareket halindeyken “Yolcu Oyunu” adlı işlevi kullanmasını engelleyen bir güncelleme göndereceğini duyurdu. Bu değişiklik, bu işleve sahip dört modelin tamamında uygulanacak. Oyunlar artık sadece araç hareket halinde değilken oynanabilecek.

Tesla Otopilot Birçok Kazaya Sebep Olmuştu

Tesla

Geçtiğimiz aylarda Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, Tesla’nın aracı kendi başına hızlandırabilen ve frenleyebilen Otopilot sistemi hakkında 11 kez kaza yapmasının ardından geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Bu kazalar bir ölümle ve çok sayıda ciddi yaralanmayla sonuçlanmıştı.

Son zamanlarda şirket, orijinal Sonic The Hedgehog‘u arabalarında oynanabilir hale getirmek için Sega ile birlikte çalışıyordu. Şirket, “Sonic the Hedgehog 1, otomobilin USB bağlantı noktalarına bağlanan bir el kumandası ile birlikte yerleşik ekran aracılığıyla tüm dünyadaki Tesla modellerinde mevcut olacak” açıklamasında bulunmuştu. Bu güncellemeden sonra oyun oynamak ancak araç hareketsizken mümkün olacak. Cuphead ve Stardew Valley dahil olmak üzere şirketin araçlarının içinde bulunan bir dizi popüler oyun mevcut olduğunu da hatırlatalım.

Tesla hakkında diğer haberlere gelirsek şirket, 2022 yılında insansı bir robot ile karşımıza çıkacak. Bunun yanı sıra şirketin CEO’su Elon Musk’ın 5 milyar dolarlık hisselerini satması da gündeme bomba gibi düşmüştü.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.