Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Terraria’nın Google Stadia Sürümü, Çok İlginç Bir Nedenden Dolayı İptal Edildi

Geçtiğimiz yıl içinde 30 milyon kopya satışına ulaşarak çok önemli bir kilometre taşını tamamlayan Terraria, bulut tabanlı oyun platformu Google Statia sürümünü iptal etti. Bu çarpıcı gelişmenin nedeni ise oyunun ortak yapımcılarından Andrew Spinks’in tüm Google hesaplarının devre dışı kalması.

RPG türünde bir oyun olan Terraria’nın geliştiricilerinden Andrew Spinks, Google Play, Google Drive, YouTube ve Gmail dahil tüm Google hesaplarına erişimini kaybettiğini açıkladı.

Üç haftadan fazla bir süredir hesaplarını kurtarmaya çalışmasına rağmen girişimlerinin sonuçsuz kaldığını belirten Spinks, Google tarafından engellendiğini söyledi. Google’ın hizmet şartlarını ihlal edecek hiçbir şey yapmadığını ifade eden Spinks, “Müşterilerine ve ortaklarına değer vermeyen bir şirketin parçası olamam. Terraria, Google Stadia’da iptal edildi. Firmam artık platformlarınızı desteklemeyecek” dedi.

Terraria google stadia

Telefonunun Google Play’deki binlerce dolarlık uygulamalara erişimini kaybettiğini söyleyen Spinks, “LOTR 4K satın aldım ve bitiremiyorum. Google Drive verilerim tamamen gitti. Hepsinden kötüsü 15 yılı aşkın süredir kullandığım Gmail hesabım artık yok” ifadelerini kullandı.

Sadece birkaç gün önce, Terraria‘nın Avrupa Oyun Bilgi Sistemi’nde (PEGI) Google Stadia için derecelendirildiği görülmüştü. Fakat mevcut durum, Terraria’nın Google Stadia sürümünün çıkmayacağını gösteriyor.

Esasen Spinks-Google gerginliği, ocak ayının sonlarında Terraria’nın resmi YouTube hesabı devre dışı bırakıldığı zaman başladı. Yaşanılan son olay ise iki taraf arasındaki köprülerin tamamen yıkılmasına neden olmuş gibi görünüyor.

Terraria Nasıl Bir Oyun?

Re-Logic firması tarafından ilk kez 16 Mayıs 2011 tarihinde piyasaya sürülen Terraria; keşif odaklı, inşa, üretim, mücadele, madencilik üzerine 2D sandbox türü bir yapım.

Oyun belirli bir prosedürle oluşturulmuş dünyada başlıyor. Oyuna 3 temel eşya ile başlıyorsunuz: Kazı için kazma, çarpışmak için kılıç, ağaç kesmek için bir balta. Oyunda bazı yerlerde mağara bulunuyor. Bu mağaraları dolaşırken cevher gibi pek çok kaynak bulabiliyorsunuz.

Oyuna 100 can ve 20 mana ile başlıyorsunuz, ancak bu sayılar belirli kaynaklarla artırılabiliyor. Keşfettiğiniz kaynakları uygun üretim yerinde yeni eşyalar yapmak için kullanabiliyorsunuz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.