Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Tencent’ten Ubisoft’a Dev Yatırım (Yeni Mobil Oyunlara Hazırlanın)

Tencent, Ubisoft'un en büyük hisse sahibi olan Guillemot Bros'a 300 milyon euro yatırımla Ubisoft'taki hisselerini artırdı.

Tencent, Ubisoft‘un kurucu ortakları tarafından yönetilen Guillemot Bros’a 300 milyon Euro’luk bir yatırımla şirkete büyük bir yatırım yaptığını duyurdu. Tencent, Fransız oyun devinin en büyük hissesine sahip olan Guillemot Bros.’da yüzde 49.9 hisseye sahip oldu.

Tabii ki bu yatırımın bir sebebi de var. Bu yatırıma karşılık Tencent, Ubisoft’un en büyük serilerinden bazılarını mobil cihazlara getirecek. Geçen ay, Tencent’in Fransız oyun devinin en büyük tek hissedarı olmak istediği bildirildi. Bu yeni anlaşma ile Tencent’in şirketteki hissesini ikiye katlayarak yüzde 9.99’a çıkarmasına izin verilirken, Guillemot Bros.’un şirketteki hisse yüzde 29,9’a ulaştı.

Ubisoft’un Dev Serileri Mobile Taşınacak

Ubisoft

Fransız devinin CEO’su ve kurucu ortağı Yves Guillemot, “Tencent ile konserin genişletilmesi, Ubisoft’un kurucuları etrafındaki çekirdek hissedarlığını daha da güçlendirecek ve şirkete uzun vadeli gelişimi için gerekli olan istikrarı sağlayacak. Tencent, En seçkin video oyunlarından bazılarını yaratan endüstri liderlerinin çoğu için kilit hissedar ortağı.” dedi.

Tencent Başkanı Martin Lau, “Ubisoft, sürükleyici oyun deneyimleri geliştirmeye ve stüdyonun en tanınmış AAA serilerinden bazılarını mobil cihazlara getirmeye devam ederken, Guillemot ailesinin kurucuları olan ilişkimizi genişletmekten heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fransız oyun devi tarihsel olarak devralma tekliflerine direndi, ancak bu yılın başlarında “bağımsız kalmak için ihtiyacımız olan her şeye” sahip olmasına rağmen satın alma tekliflerini değerlendireceğini söyledi. Tencent ayrıca yakın zamanda Sony ile birlikte Elden Ring geliştiricisi FromSoftware‘deki hisselerini artırdı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.