Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Tencent, Mordhau’nun Geliştiricisine Yatırım Yaptı

Dünyanın en büyük eğlence ve teknoloji şirketlerinden biri olan Tencent, oyun sektöründeki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Çin merkezli firma, bağımsız Sloven stüdyo Triternion'un azınlık hissesini aldı.

PUBG Mobile, Arena of Valor, Call of Duty Mobile ve Honor of King gibi milyonlarca kez indirilen popüler oyunların arkasındaki yayıncı olan Tencent, hack ve slash dövüş oyunu Mordhau’nun geliştirici Triternion‘un azınlık hissesini satın aldı. Alınan yüzde ve yatırım miktarı açıklanmazken, Triternion CEO’su Marko Grguorvic, yeni fonların nasıl kullanılacağına dair bazı bilgiler verdi.

Grguorvic, “Tencent’in yatırımı, Mordhau’nun başarısı üzerine yenilikler geliştirmemize ve oyunu diğer platformlarda büyütmemize olanak sağlayacak. Aynı zamanda ekibimizi genişletmeye ve yeni IP’lerin geliştirilmesini ve piyasaya sürülmesini hızlandırmaya yardımcı olacak” dedi.

2017’de Slovenya’nın Ljubljana şehrinde kurulan Triternion, Mordhau‘yu 2019’da PC için piyasaya sürdü. Oyun, şu anda geliştirilmekte olan Xbox ve PlayStation sürümleriyle birlikte 500.000’i ilk hafta olmak üzere iki milyondan fazla kopya sattı. Ortaçağ temalı hack ve slash dövüş oyunu, Steam’de 50 liraya satılıyor.

Yıllar içinde farklı ülkelerden birçok stüdyoya yatırım yapan Tencent, portföyüne başarılı bir oyun geliştiricisini daha eklemiş oldu. Çinli teknoloji devi, şu anda stüdyonun azınlık hissesine sahip, ancak zamanla yatırım oranını daha da artırabilir.

Yakın bir zaman önce Elden Ring’in geliştiricisi FromSoftware’daki hisselerini önemli oranda artıran şirket, son olarak Ubisoft‘un kurucu ortakları tarafından yönetilen Guillemot Brothers Limited’ın yüzde 49,9’unu satın alarak Fransız yayıncıdaki hissesini dolaylı olarak artırmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.