PlayerUnknown’s Battlegrounds

MMOFPS
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.1

Kullanıcı


Tencent, BlueHole’ün Yüzde 5’ini Satın Almak İstiyor!

Tencent, PUBG için girişimlere başladı.

Battle Royale modu ile geliştiricisinin kasasını parayla doldurmayı başaran PlayerUnknown’s Battlegrounds, beraberinde de yeni oyunlara ilham kaynağı oluyor.

Tüm dünyada 40 milyon oyuncu tarafından adeta tutkuyla oynanan yapım, geçtiğimiz aylarda Tencent ile imzalanan bir anlaşma neticesinde Çin’de de yayınlanmaya başlamıştı. Tencent ile inanılmaz bir ivme kazanan PlayerUnknown’s Battlegrounds, çok geçmeden mobil platformda da yerini almıştı. Ülkemizde de oldukça popüler bir konumda yer alan yapım, bugün bir kez daha gündeme geldi.

Bugün PC Games N’de yer bulan habere göre Tencent, BlueHole’ün yüzde 5’ini satın almak istiyormuş. Daha doğrusu yapılan habere göre Tencent, PUBG’yi geliştiren ekibin yüzde 5’inin satın almak istiyormuş. Mobil platformda ortaklaşa çalışan Tencent ve BlueHole, satış rakamları ile oldukça başarılı işlere imza atmayı başardılar. BlueHole , Tencent’in teklifine nasıl bir yanıt verecek bilinmez ancak habere göre Tencent, 562 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyormuş. Yapılacak olan bu yatırım ile Çinli yayıncı kendi hissesini de arttırmış olacak.

Konuyla ilgili detaylar henüz ortaya çıkmış değil.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol