Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Temsilcimiz S2G Esports, PUBG Mobile Dünya Şampiyonu Oldu!

Endonezya’nın Jakarta kentinde düzenlenen PUBG Mobile Dünya Şampiyonası 2022’nin (PMGC) galibi, temsilcimiz S2G Esports oldu. Türkiye espor tarihinde bir ilke imza atan ekip, turnuvanın genelinde toplam 10 milyon liraya yakın ödül kazandı.

Türkiye’nin iki takımla temsil edildiği PUBG Mobile Dünya Şampiyonası 2022 (PMGC), dünyanın en iyi 16 takımının kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Bu sene Endonezya’nın Jakarta kentinde düzenlenen Büyük Finaller, temsilcimiz S2G Esports‘un şampiyonluğuyla sonuçlandı. Mobil espor arenasının en büyük turnuvasını ilk sırada tamamlayarak göğsümüzü kabartan sporcularımız, 400 bin dolarlık büyük ödülü kazandı.

Grup aşamasında 1,6 milyon lira ve büyük finallere katıldığı için 375 bin lira kazanan S2G Esports, birincilik ödülü ile toplamda 10 milyon liraya yakın bir gelir elde etmiş oldu. Türkiye espor tarihinde bir ilke imza atan temsilcimiz, toplamda 190 puan toplayarak en yakın rakibine 32 puan fark atmayı başardı. İkinci sırayı Nepal temsilcisi DRS yer alırken, üçüncülüğü Brezilya takımı A7 elde etti.

S2G Esports, PUBG Mobile Dünya Şampiyonu!

S2G Esports pubg mobile

S2G Esports gibi Büyük Finaller‘e doğrudan katılma başarısını gösteren diğer temsilcimiz Fire Flux Esports ise turnuvayı 15. sırada tamamladı. İyi bir başlangıç yapmasına rağmen bunun devamını getiremeyen takımımız, toplamda kasasına yaklaşık 2.3 milyon lira koydu. PUBG Mobile Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz büyük bir başarı gösteren takımlarımız ve büyük finaller sonrası konuştu.

“S2G Esports’un PUBG Mobile Dünya Şampiyonu olması büyük bir başarı ve bizim için gurur kaynağıdır. Mücadele eden tüm temsilcilerimizi ve oyuncularımızı kutluyorum” diyen Şenyüz, bu şampiyonluğun tüm PUBG Mobile Türkiye topluluğunun da başarısı olduğunu söyledi. Elde edilen başarının, Türkiye’deki espor sektörü için önemli bir dönüm noktası olduğun belirten Şenyüz, “Bu zafer, bizim için yeni başlangıçlar ve daha büyük hedefler için ilham kaynağı olacaktır. PUBG Mobile Türkiye ve ülkemizdeki temsilcilerin gelecekte de kazanmaya devam edeceğine canı gönülden inanıyoruz”

Temsilcimizin Kupayı Kaldırdığı An

Daha önce bildirdiğimiz gibi PUBG Mobile Dünya Şampiyonası 2023’te Türkiye’ye geliyor. Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını kutlayacağımız bu yılda dev bir espor organizasyonuna ev sahipliği yapacak olan ülkemiz, global espor sektöründeki varlığını daha da artırma şansı yakalayacak. 2023 PMGC, kasım – aralık aylarında İstanbul’da gerçekleşecek.

Peki, siz temsilcimiz S2G Esports‘un PUBG Mobile Dünya Şampiyonu olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce temsilcilerimizin bu gibi başarıları Türkiye’de espora bakışı olumlu yönde etkiler mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.