Telltale Games Steam’den Oyunlarını Kaldırmaya Başladı!

Telltale Games oyunlarını satmayı durdurdu.

Son zamanlarda mali konularda büyük bir sıkıntı çeken Telltale Games artık kepenk indiriyor. Ünlü oyun geliştiricisi çalışanlarının dahi maaşlarını ödeyemez oldu.

2004 yılında ABD’nin Kaliforniya kentinde kurulan Telltale Games macera türünde geliştirdiği oyunlar ile ünlenmişti. Telltale ismine sahip olan firma Türkçe karşılığında ‘Masal Anlat’ olarak tanımlanırken firmanın macera oyunlarındaki başarısı herkesin dikkatini çekmişti. Kevin Bruner, Dan Connors ve Troy Molander tarafından kurulan ünlü firma şu sıralarda mali sıkıntılar nedeniyle kepenk indirme kararı aldı. 250 kişilik dev bir kadroya sahip olan oyun geliştirme firması geçtiğimiz aylarda 25 kişilik iskeket bir kadroya indirilmişti. Ayrıca çıkarılan elemanların tazminatları dahil ödenemez olmuştu.

Steam’den birer birer oyunlarını kaldıran firma haklarını satarak kredi kurumlarının ve çalışanlarının paralarını ödemeye çalışacaklar. Telltale Games’in CEO’su olan Pete Hawley’de Twitter hesabını silerek durumun ne kadar vahim olduğunu gözler önüne sermiş oldu. Ünlü oyun firması şuana kadar Steam’den Jurassic: The Game, Tales of Monkey Island ve bir kaç farklı oyunu daha Steam’den kaldırdı. Bu oyunları oyuncular artık satın alamazken oyunlara sahip olan oyuncular ise oynamaya devam edebilecekler.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol