Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Telegram yakında Kanallarda Sesli Sohbetler Planlamanıza İzin Verecek

Bu yılın mart ayında Telegram oldukça önemli bir güncelleme olarak Sesli Sohbet desteği eklemişti. Şimdi özelliği geliştiren bir başka güncelleme yapacak.

Bu yılın Mart ayında Telegram, Kanallara Sesli Sohbet desteği ekleyen önemli bir güncelleme yaptı. Bu özellik ayrıca, Sesli Sohbet deneyimini geliştiren birkaç ek yükseltme aldı. Telegram şimdi beta kanalında özelliği daha da geliştiren başka bir güncelleme sunuyor.

Yakın tarihli bir TestingCatalog raporuna göre, Telegram v7.7.0 beta kanalında kullanıma sunulmaya başladı ve Sesli Sohbetler için yeni bir planlama özelliği getiriyor. Bu yeni özellik sayesinde, Kanal yöneticileri daha sonrası için bir sesli sohbet planlayabilecek.

Bir sesli sohbet planlamak için, yöneticilerin kanal simgesine ve üç noktalı ayarlar menüsüne dokunmaları, “Sesli Sohbeti Başlat” seçeneğini seçmeleri ve ardından yeni “Sesli Sohbet Planla” seçeneğine dokunmaları gerekecek. Daha sonra bir saat ve tarih seçebilecekler ve sesli sohbeti planlamak için alttaki düğmeye dokunmaları yeterli olacak.

Aşağıda ekli ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, kanalın üst kısmında tüm üyelerin görebileceği bir geri sayımla programlanmış sesli sohbet için bir bildirim görünecek. Yeni zamanlama özelliği, Telegram’ın Sesli Sohbetlerini Clubhouse’a göre daha uygun bir alternatif haline getiren kullanışlı bir eklenti olacak.

Telegram 1Uygulama, planlama desteğinin yanı sıra, devam eden sohbeti kapatmadan sesli sohbet penceresinden adınızı ve profil açıklamanızı değiştirmenize de izin veriyor. Uygulama artık sizi Telegram ipuçları kanalına yönlendiren menüdeki Telegram Özelliklerine bir bağlantı da içeriyor. Bu, yeni kullanıcıların mesajlaşma uygulamasına alışmalarına yardımcı olacak.

Telegram 2Şu anda, yukarıda bahsedilen özellikler yalnızca beta kanalındaki Telegram v7.7.0’da mevcut. Bunları denemek isterseniz, bu bağlantıyı takip ederek en son Telegram beta sürümünü indirebilirsiniz. Aksi takdirde, özelliklerin kararlı kanalda kullanıma sunulması için birkaç hafta bekleyebilirsiniz. Uygulamanın v7.7.0 sürümü kararlı kanalda kullanılabilir olur olmaz bu haberimizi güncelleyeceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.