Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Telegram Ücretli Abonelik Planı Çok Yakında Geliyor

WhatsApp'ten sonra en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Telegram, premium abonelikten sonra; ücretli reklam kaldırma gibi unsurlar eklemeyi planlıyor olabilir. Henüz resmi açıklama yok, edinilen bilgiler yalnızca sızıntı.

Popüler mesajlaşma platformu Telegram, yakında kullanıcıları için premium bir abonelik planı sunmayı planlıyor. Şu anda platform, mesaj gönderme ve alma, multimedya dosyalarını paylaşma ve sohbetleri yedekleme hizmetlerini sağlamak için kullanıcılarından herhangi bir ücret veya abonelik talep etmiyor. Ancak bir mühendis premium planı ile ilgili birkaç bilgi sızdırdı.

Mobil geliştirici ve mühendis Alessandro Paluzzi, 27 Mayıs 2022‘de Twitter hesabı aracılığıyla bir ekran görüntüsü paylaştı. Ekran görüntüsü, Telegram’ın yeni kullanıcılara gösterdiği açılış mesajını içeriyor. Ancak uygulamanın şu anda gösterdiği mesaj ile ekran görüntüsünde yer alan mesajda kayda değer bir fark yok.

Telegram, Reklamlı Bir Uygulama Olabilir

Telegram

Şu anda yeni kullanıcılar uygulamaya kaydolduklarında, “Telegram ücretsizdir. Reklam ve Abonelik ücreti yok.” mesajı gösteriliyor. Ancak Paluzzi tarafından paylaşılan ekran görüntüsünde görülen mesajda “Telegram, sohbetler ve medya için ücretsiz ve sınırsız bulut depolama alanı sağlıyor.” yazıyor. Buradaki en temel fark, ikinci mesajın reklamsız bir deneyim veya abonelik ücreti hakkında bir bilgi içermemesi.

Platform, kullanıcılar için bir premium abonelik planı başlattığında ödeme yapmayan müşterilere reklam göstermeye başlayabilir ve bu daha sonra şirketin gelir kaynaklarından biri haline gelebilir. Ek olarak Paluzzi, uygulamadaki premium kullanıcıların adlarının yanında özel çıkartmalara ve tepkilere erişimin yanı sıra bir rozet alacaklarını da bildirdi. Ücret ve avantajlar gibi premium abonelikle ilgili diğer ayrıntılar şu anda bilinmiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.