Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Telegram Hikayeler Geliyor: Diğerlerinden Farklı Olacak!

Önümüzdeki ay Telegram'a hikayeler özelliği gelecek. Kullanıcılar artık, Instagram ve WhatsApp'ta olduğu gibi fotoğraf ve videoları anlık paylaşabilecek.

Telegram CEO’su Pavel Durov, mesajlaşma uygulamasına temmuz ayında hikayeler özelliği ekleneceğini duyurdu. Durov, kullanıcıların hikayeler özelliğini yıllardır istediğini belirtti ve şirketin başlangıçta hikayeler özelliği eklemeye karşı olduğunu söyledi. Ancak kullanıcıları dinlemek istediklerini söyleyen CEO, istekleri görmezden gelmeyeceklerini açıkladı.

Kullanıcılar, hikaye özelliğini kullanırken paylaşımlarını kimlerin görebileceğine karar verebilecek. Diğer kullanıcıların da hikayelerinin yer alacağı kısım sohbet listenizin üst kısmındaki bir bölüme yerleştirilecek. Kullanıcılar, herhangi bir kişi tarafından paylaşılan hikayeyi ana ekran yerine kişiler bölümündeki gizli listeye taşıyarak gizleyebilecek. Özellikle, ön ve arka kameralarla çekilen fotoğrafları ve videoları aynı anda BeReal (Günlük hikaye paylaşımı bildirimi) benzeri bir tarzda yayınlayabileceksiniz.

Telegram’da Yeni Bir Çağ Başlayacak

Telegram

Ek olarak kullanıcılar tıpkı Instagram’da olduğu gibi hikayelerine yazı ve bağlantı ek olarak diğer kişileri de etiketleyebilecek. Instagram’dan ayrı olarak hikayenizin ne zaman sona ereceğini de seçebileceksiniz. Seçenekler arasında 6, 12,24 ve 48 saat bulunacak. Böylelikle hikayeler sizin istediğiniz zamanda silinecek ya da hikayeyi profilinize sınırsız olarak sabitleyebileceksiniz.

Durov, hikayeler özelliğinin dahili testlerinin ardından geliştirici ekibindeki şüpheci kişilerin bile bu özelliği takdir etmeye başladığını ve Telegram’ın mesajlaşma hizmetini artık onsuz hayal edemeyeceğini söylüyor. Hikayeler son test aşamasında ve önümüzdeki ay başında kullanıma sunulacak. Durov, özelliğin platformda yeni bir çağın habercisi olacağına ve platformun şu an olduğundan daha sosyal olmasına olanak sağlayacağına inanıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.