Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Telefonlarımızı Koruyacak ‘Gorilla Glass Victus 2’ Tanıtıldı

Corning'in yeni ekran koruma teknolojisi Gorilla Glass Victus 2, telefonlarınızı kaldırımlara ve yollara düşürmelere karşı daha dayanıklı olacak.

Gorilla Glass Victus 2 tanıtıldı. Gorilla Glass, hali hazırda birçok üst düzey akıllı telefonda kullanılıyor ve bugün şirket en son sürümü olan Victus 2 ile daha da sağlam ekranlar vaat etti. Corning, yeni cam bileşiminin beton gibi pürüzlü yüzeylerde gelişmiş düşme performansı sunduğunu belirtti ancak çizilme direnci Victus ile aynı kaldı.

İki yıl önce piyasaya sürülen ilk Victus camı, ekranınızın iki metreden düşmeye dayanabileceğini vaat ediyordu ancak yeni sürüm bahsi yükseltti. Corning, başlangıçta “bel yüksekliğinden daha pürüzlü yüzeylere düşmelere daha iyi dayanacak” kadar dayanıklı cam yaratmayı hedeflediğini söyledi. Ayrıca akıllı telefonların dört yıl öncesine göre yüzde 15 daha ağır ve yüzde 10 daha büyük olması ekran üzerindeki baskıyı arttırdı.

Gorilla Glass Victus 2’yi 45’ten Fazla Marka Kullanacak

Gorilla Glass Victus 2

Şirket, “Laboratuvar testlerinde, Gorilla Glass Victus 2 betonu taklit eden bir yüzeye bir metreye kadar düşmelere karşı hayatta kaldı.” dedi ve rakip çözümlerin yarım metre veya daha kısa mesafede başarısız olabileceğini belirtti. Aynı zamanda, şirketin iddiasına göre Victus 2, çizilme direncini rakip alüminosilikata göre dört kata kadar daha iyi sağlamayı başardı.

Hangi cihazların önce Victus 2 ekranlarını alacağına dair bir açıklama yapılmadı ancak yine ekranların yaygın olarak kullanılacağına şüphemiz yok. Corning, ürününün “45’ten fazla büyük marka tarafından 8 milyardan fazla cihaz için tasarlandığını” söyledi. Örneğin Apple, birkaç yıl önce 250 milyon dolarlık yatırım yapmış olan şirketin önemli bir yatırımcısı haline geldi.

Biz yine de bu iddiaları test etmek için biz telefonunuzu düşürmemenizi tavsiye ediyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.