Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Teknoloji Sektörü, Yeni Nesil İstihdam Yaklaşımı ile Büyüyor

Teknoloji sektörü, yeni trend ve çalışma alanlarıyla istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ederken, nitelikli insan sayısına duyulan ihtiyaç da aynı oranda artıyor. Bu noktada Smartpro Teknoloji firması, şirketlere yetişmiş bilişim uzman kaynağı sağlıyor ve uzman açığının oluşmasını engelliyor.

Verdiği eğitimler ve sunduğu çözümlerle Türkiye’nin teknoloji gücüne katkı sağlayan Smartpro Teknoloji, bilişim uzmanı ihtiyacı duyan kurum ve şirketlere güçlü mezun veri tabanı ve uzman kadrosu ile destek oluyor. Yeni nesil istihdam yaklaşımıyla başta gençler olmak üzere teknoloji sektöründe çalışmak isteyenlerin işe yerleşme süresini hızlandıran firma, kurumların uzman kaybı yaşamasına engel oluyor.

Smartpro Teknoloji outsourcing (kiralama) çözümü kapsamında kurum ve şirketlerin aradığı yetkinlikleri karşılayan mezunlarına istihdam yaratırken, şirketlere mali olarak tasarruf sağlıyor. Şirketler bu yolla her yeni teknoloji için Smartpro Bilgisayar Akademisi’nden yüzbinlerce liralık ücretsiz eğitim alma hakkına sahip olan ve kendini güncelleyen uzmanlarla çalışma imkanı buluyor.

Smartpro Teknoloji’den Yüzde 86 İstihdam Başarısı

Smartpro Teknoloji

Bunun yanı sıra şirketlerin kendi bünyesinde istihdam edeceği uzmanlar için ise seçme yerleştirme çözümü sunan Smartpro, yıllardır yetiştirdiği binlerce bilişim uzmanından oluşan Mezun Veri Tabanı üzerinden, adaylar ile işverenleri buluşturuyor. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Smartpro Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Önder Eker, yüzde 86 istihdam oranı ile büyük bir başarıya imza attıklarını söyledi.

“18 yılda Türkiye’nin bilişim ve yazılım uzmanı kaynağı haline geldik. 40 binin üzerinde uzmanın yer aldığı büyük bir veri tabanımız bulunuyor” diyen Eker, bugüne kadar 3 bin 500’den fazla kurumsal şirkete yazılım uzmanı kiralama ve seçme yerleştirme çözümleri sunduklarına vurgu yaptı. Yazılım Uzmanı kiralama ve seçme yerleştirme çözüm seçenekleri ile kurum ve şirketlerin uzman açıklarını kapatmaya destek olduklarını belirten Smartpro başkanı, “Başta gençlerimiz olmak üzere binlerce kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.