Teamfight Tactics

MMORTS
Takip Et
9.3

Mükemmel

9.4

Kullanıcı

Teamfight Tactics Mobile İnceleme

Bugün mobil platformlara gelmiş olan TFT Mobil'in detaylı incelemesini sizler için yaptım.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Geçtiğimiz yıl Dota 2‘ye topluluk haritası olarak gelen Auto Chess‘in dünya çapında üne kavuşması ve oyuncular tarafından çok sevilmesinin ardından Riot Games, kendi otomatik savaşçı mod’u olan Teamfight Tactics‘i piyasaya sürmüş ve League of Legends Client‘ı üzerinden oyunlara ekstra bir mod olarak sunmuştu.

Teamfight Tactics Nedir ?

League of Legends’ın bir mod’u olarak gelen Teamfight Tactics, geçtiğimiz ay mobil platformlara geleceği Riot Games tarafından duyurulmuştu ve Teamfight Tactics Mobile bugün itibariyle iOS için App Store’a Android telefonlar içinse Google Play Store’a gelmiş bulunuyor.

Oyunu indirip açtığımızda öncelikle karşımıza 580mb’lık bir güncelleme dosyası geliyor. Mobil verinizden yememesi için Wi-fi’nin bağlı olduğundan emin olun. Ardından oyunun ana menüsüne bir göz atıyoruz.

Oyuna nasıl giriş yapabilirim, grafik ayarı mevcut mu ?

Öncelikle belirtmeliyim ki oyunun maalesef grafik ayarı mevcut değil. İleri ki güncellemeler de gelir mi bilmiyorum ancak standart bir grafikler ile oynuyoruz ve eğer telefonunuz eski ve donanımı yetersiz ise kasma, donma gibi sorunlar yaşamanız muhtemel olacaktır. Oyunun açılışında iki çeşit hesap seçeneği var. İster Riot Games hesabınız ile giriş yapın ister iOS kullanıyorsanız Game Center hesabınızla ya da Android kullanıyorsanız Google Play hesabınız ile giriş yapabilmeniz mümkün

Oyunun ayarları nasıl yapılıyor ?

Hemen üst resimde görmüş olduğunuz gibi sağ alt köşe de oyna tuşu mevcut, oyna tuşunun hemen sol tarafındaki kısımdan oyun modunu seçiyoruz. Normal, Dereceli ve Eğitim olarak toplam’da oynayabileceğimiz 3 seçenek mevcut. Eğer oyunu bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız Eğitim bölümünü mutlaka oynamanızı tavsiye ederim.

Oyunun ses vb. ayarlarını sağ üst köşede ki çark ikonuna basarak ayarlayabilirsiniz, tekrar hatırlatmak istiyorum ki oyunda grafik ayarı mevcut değil. Sağ üst köşede ki ikonlar sırasıyla arkadaş listenizi görebileceğiniz listeyi açıyor,  hemen yanında ki kağıt parçası ikonu ise size verilen görevleri gösterir. Zil ikonu ise eğer oyuna yeni bir duyuru getirildiyse onları gösteriyor.

Oyunu nasıl öğrenebilirim ?

Bildiğiniz üzere dün itibari ile oyuna Teamfight Tactics: Galaxies Set 3 gelmiş bulunuyor, canlı serverlar ile eş zamanlı olarak senkronize bir şekilde çalışmakta olan TFT Mobil, Galaxies Set ile birlikte gelmiş bulunuyor. Set 3 hakkında çok fazla şey bilmiyor ve oyunu öğrenmek istiyorsanız mutlaka eğitim bölümünü tamamlayın, daha sonra ki aşamaları ise sitemizden ve internette yazılmış olan metalar ile ilgili yazıları okuyabilirsiniz.

Sekiz kişi olarak oynanan TFT Mobil’de isterseniz arkadaşlarınız ile de oynayabiliyorsunuz ancak League of Legends’da ki arkadaşlarınız ile oynayabilmeniz için Riot Games hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Ayrıca oyunu sadece mobil’de oynayan oyuncular ile değil LoL Client’ı üzerinden oynayan oyuncular ile eş zamanlı oynuyorsunuz.

En güçlü komplar nedir ? Bunlara nereden ulaşabilirim ?

Karosel’den aldığınız şampiyon ile başlayıp gerekli kompozisyonları yapmaya çalışıp oyunu kazanmaya çalışıyoruz. Dediğim gibi oyunu öğrenmesi biraz zaman alıyor, oyunu profesyonel olarak oynayan oyuncuları izleyebilir ya da kendiniz de öğrenmeye çalışabilirsiniz.

Şimdilik benim gördüğüm kadarıyla tam olarak belirli bir meta oluşmamış ancak bir kaç gün içerisinde hangi kompozisyonun güçlü olduğunu zamanla göreceğiz. Ben sibernetik kompozisyonuna gittim ve ikinci oldum. Tabi oyunu daha önce PBE serverların da oynayıp test etmiş ve meta hakkında bilgi sahibi olmuş bir çok oyuncu mevcut. Onlar bizlerden bir tık daha iyi oynamaları muhtemeldir.

Kimin neyi nasıl yaptığını nereden görebilirim ?

Oyun sonu ekranında kimin hangi kompozisyonu kurduğunu, hangi şampiyonları aldığını, kaç seviye olduklarını ve hangi şampiyonlara hangi eşyaları verdiklerini görebilirsiniz. Bu sizlere her zaman oyun açısında bilgi birimi kazandıracaktır. Rakibinizin yapmış olduğu kompozisyon sizinden daha iyiyse bir sonraki oyununuzda, onun kullanmış olduğu şampiyonlara kullanmaya çalışabilirsiniz.

Oyunlar kaç dakika sürüyor ?

Oyunlar genel olarak 25-40 dakika arası sürüyor ancak daha uzun sürdüğü oyunlarda mutlaka olacaktır. Oyunda çeşitli taktikler ve stratejiler mevcut olduğundan erken ölmeniz ya da üst sıralara kalmanız muhtemeldir ve bu da oyun süresini oldukça etkileyen bir durum oluyor.

Editör inceleme notu

Oyun genel hatlarıyla oldukça güzel ve kesinlikle tavsiye ederim. Telefon’da oyun oynamak için harika bir uygulama olmuş, oyun zaten oldukça popüler olduğundan uzun oyun sıraları da beklemek zorunda kalmıyorsunuz.

Ancak oyunun eksi yönleri de mevcut, öncelikle daha düşük telefon donanımına sahip oyuncular için kesinlikle grafik ayarının getirilmesi ve oyunun tam optimizasyon sağlanması gerekiyor ki düşük sistemli oyuncular’da rahat oynayabilsinler.

Oyunun App Store sayfasına buradan, Google Play Store sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol