Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Team Fortress 2’nin 61 GB Kaynak Dosyası Sızdı

Yakın tarihli bir Valve sızıntısı ile haritalar ve modeller de dahil olmak üzere 61 GB değerinde Team Fortress 2 kaynak dosyası ortaya çıktı.

Team Fortress 2 kaynak dosyalarının ve varlıklarının tamamı çevrimiçi olarak sızdırıldı. Valve’ın takım tabanlı çok oyunculu nişancı oyunu, 2020 gibi erken bir tarihte kaynak kodu sızıntıları da dahil olmak üzere birçok ihlal yaşamıştı ancak bu son sızıntı, şimdiye kadar yaşanan sızıntıların en büyüğü oldu.

Sevilen devam oyunu, Ekim 2007’de çıkış yapmasına rağmen hala yüz binlerce oyuncuya ev sahipliği yapan popüler bir yapım. Çoğu kişi 2017 Jungle Inferno güncellemesini oyuna gelen son büyük güncelleme olarak görse de, oyuncular hayran etkinliklerini destekleyerek oyunu canlı tuttu. Yine de Valve, Ocak 2023 gibi yakın bir tarihte, oyunun hala büyük bir topluluğa sahip olduğunu bilerek büyük bir yama daha yayınladı.

Team Fortress 2 Tarihinin En Büyük Sızıntısı

Team Fortress 2'nin 61 GB Kaynak Dosyası Sızdı

Topluluk, richterovertime adlı kullanıcıdan gelen ve en büyük Team Fortress 2 içerik dökümünü ayrıntılarıyla anlatan bir gönderi ile büyük şaşkınlık yaşadı. Toplamı yaklaşık 61 GB olan paket, Valve’ın kaynak geliştirici deposundaki en büyük sızıntı ihlali olarak tarihe geçti. Left 4 Dead gibi Valve oyunlarından daha önceki sızıntılar da gördük, bu nedenle bu daha büyük keşfin habercisi mi diye de düşünmedik değil.

Richterovertime, varlık deposunun daha önce hiç görülmemiş çok sayıda harita, model, PSD ve benzerini içerdiğini iddia etti. Muhtemelen bu sızıntı oyunla ilgili her şeyi içeriyor olabilir. Sızıntı kaynağı, diğerlerinin yanı sıra kullanılmayan bir tren sahası haritasının ve Mercenary Park beta sürümünün ekran görüntüleri de dahil olmak üzere, içeriğin kanıtı olarak bazı dosyalar da paylaştı.

Team Fortress 2'nin 61 GB Kaynak Dosyası Sızdı

Team Fortress 2’nin bu noktada çoğunlukla topluluk tarafından desteklendiğini düşünürsek, belki Valve’den sızdırılan verilerin bir kısmını kullanmak için izin isteyebilir veya belki şirket, topluluk kullanımı için bazı harita ve modelleri resmi olarak yayınlayabilir. Eldeki dosyalar büyük olasılıkla şüpheli yollarla elde edilmiş olsa da, artık herkesin görmesi için halka açık durumda yayınladı bile. Yeni içeriği görmek kesinlikle oyunun destekçilerinin çoğunu mutlu edecektir.

Team Fortress 2’nin devam eden popülaritesi ile, içindeki dosyalardan daha fazla içeriğin ortaya çıkması sadece an meselesi. Özellikle bunun en eksiksiz oyun dosyaları ve kavramsal içerik koleksiyonu olduğu ima ediliyorsa, olasılıklar sonsuz. Valve, oyun alanındaki en büyük sızıntılardan birinin hedefi olduğundan, daha fazla dosya paylaşılacağını düşünüyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.