Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Tarihin En Pahalısı: Güç Yüzükleri Dizisiyle İlgili Şaşırtan Veri

Amazon'un Güç Yüzükleri dizisinin ilk bölümünü izleyen seyircilerin yarısından fazlası diziyi bitiremedi.

Amazon tarafından yayınlanan Yüzüklerin Efendisi Güç Yüzükleri dizisi, prodüksiyon kısmında şirkete tam 450 milyon dolara mal oldu. Diziyle ilgili yayınlanan bir istatistik raporu, ilk bölümü izleyen kişilerin yalnızca yarısının bile diziyi bitirmediğini gösteriyor. Amazon Prime, gerek reklamlarla gerekse sosyal mecralarda dizi için izleyici çekmeye çalışıyor. Yayın hizmetleri arasındaki rekabet arttıkça doğal olarak daha fazla içerik yayınlanıyor ve maliyetler yükseliyor. Buna bağlı olarak artan abonelik ücretleri de birçok abonenin hesap iptaline sebep oluyor.

Amazon’un şimdiye kadarki en maliyetli dizisi Güç Yüzüklerinin bir bölümünü izleyen izleyicilerin yalnızca yüzde 37’si son bölüme ulaştı. Bu kötü bir oran ancak Amazon’un Güç Yüzükleri için beklediği istatistiğin yüzde 50’den fazla olması, durumu daha da kötü hale getiriyor. İzleyici oranının paylaşıldığı raporda, Amazon Studios şefi Jennifer Salke’nin büyük isimlerle büyük anlaşmalar yapmakta olduğunu da bildiriyor.

Güç Yüzükleri Stüdyo İçin Tam Bir Fiyasko

Güç Yüzükleri

Ancak stüdyo çalışanları genel fiyatlardan ve Amazon’un başarısız yapımlarından hiç memnun değil. Şirketle çalışma deneyimi olan bir kaynak, “Hatalarından ders almıyorlar. Öneride bulunduğunuzda artık böyle anlaşmalar yapamayız diyorlar. Önerinizi beğendiklerinde ise arkanızı döner dönmez eski usule geri gidiyorlar.” dedi. Rapordaki bir başka mevzu ise Amazon Studios’un kadınları veya LGBTQ temalarını içeren yapımları arka plana atıyor olması.

Rapor ayrıca, Amazon Studios’ta çalışmış veya şu anda çalışan kişilerin iş merkezini ”sinir bozucu” bir yer olarak tanımladığını iddia ediyor. Yöneticilerin büyük anlaşmalar yapması, büyük isimlere veya işlere tonlarca para harcaması, daha iyi bilen çalışanları görmezden gelmesi ve şovlar başarısız olduğunda maaşları düşürmesi bu iddiaların temel sebebi. Amazon’un şu anda iyi performans gösteren birkaç dizisi ve oyunu olsa da Valve, Netflix, Disney ve Epic gibi endüstri liderlerine kıyasla şirket geride kalmaya devam ediyor.

The Hollywood Reporter, 2022’den Nielsen verilerinin en iyi 10 dizisinin tamamının Netflix’ten olduğunu ve Netflix’in hala zirvede yer aldığını bildirdi. Amazon Prime’da yetişkinlere yönelik bir süper kahraman dizisi olan The Boys 11. sırada yer aldı. Ve şimdiye kadar yapılmış en pahalı dizi olan Game of Thrones dizisi ise 15. sıradaydı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.