Tank Tasarım Oyunu Sprocket, Başarılı Bir Çıkış Yaptı

Steam oyuncuları, erken erişimden bir başka bağımsız yapımı olumlu incelemeler ile karşıladı. Kendi tanklarımızı inşa etmemizi ve test etmemizi sağlayan Sprocket'ten bahsediyoruz.

Battlefield V, Steam’de başarıya ulaşan tek oyun değil. Ağustos ayının sonunda Steam’de, kendi tank tasarımlarımızı oluşturmamızı ve test etmemizi sağlayan bir oyun olan Sprocket çıkış yaptı. Hamish Dunn tarafından geliştirilen oyun Steam‘de Erken Erişim’de mevcut ve yüzde 90’ı olumlu olan binden fazla inceleme aldı.

Bu haberi yazarken, Sprocket binden fazla kişi tarafından aynı anda oynanıyordu. Evet, yukarıda bahsedilen BFV ölçeğinde bir kalabalık değil, Counter-Strike: Global Offensive veya Apex Legends’ın anlık oynanış sayılarından bahsetmiyorum bile. Yine de az bilinen ve deyim yerindeyse niş bir üretim için iyi bir sonuç. Özellikle çok oyunculu modu olmayan bir oyundan bahsettiğimiz için sonuç daha da başarılı.

Oyunun fiyatı 20 dolar ancak ülkemizde yerel fiyatlandırma ile 32 TL fiyat etiketiyle çıkış yaptığını da belirtelim.

Sprocket

Sprocket Nasıl Oyun?

Oyun, oyuncuları öncelikle sunduğu seçeneklerin zenginliğiyle büyüledi. Başlık, gövde ve taretin şeklini, zırh özelliklerini, topları, paletleri, yakıtı ve çok daha fazlasını özgürce değiştirmemizi olanak sağlayan yapımda, yarattığımız tankları da test edebiliyoruz.

Alıcılar ayrıca geliştirici desteğini takdir etti çünkü Sprocket sürümü şimdiden birkaç küçük güncelleme aldı. Tabii ki, bu hala erken erişim, bu nedenle hataların varlığını ve belirli ögelerin eksikliğini (özel bir eğitim ve daha fazla senaryo gibi) hesaba katmanız lazım ancak, sonunda olumsuz bir inceleme yapmaya karar verenler bile oyuna ilgi duyduklarını belirtti.

Hamish Dunn, Sprocket’in 2 yıl boyunca erken erişimde kalacağını açıkladı. Tam sürümün piyasaya sürülmesi de oyunun fiyatında bir artış yaratacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol