Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Take-Two, Yapım Aşamasındaki 12 Oyunu İptal Etmiş Olabilir

Rockstar Games'in ana şirketi Take-Two Interactive, daha önce yapım aşamasında olduğunu açıkladığı 52 oyunda bir azalmaya gitmiş gibi görünüyor.

Rockstar Games’in çatı şirketi Take-Two Interactive, 2024’ün dördüncü çeyreğine ilişkin yayımladığı kazanç raporunun bir parçası olarak 2027 mali yılının sonuna kadar 40 yeni oyun piyasaya sürmeyi planladığını bildirdi. Buna karşın şubat ayında paylaşılan listede geliştirme aşamasında olan 52 oyun olduğu görülüyordu.

Mevcut tablo, eksik olan 12 oyunun tamamının iptal edildiğini göstermese de, en azından bazılarının rafa kaldırıldığı resmi olarak doğrulandı. Yeni listede görmediğimiz bazı projeler ise 2027 mali yılının sonuna ertelenmiş olabilir. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Take-Two başkanı Karl Slatoff, şunları söyledi:

“Güncellenmiş yayın programımız, çabalarımızı ve kaynaklarımızı önemli kritik ve ticari başarı elde etmek için en iyi fırsatlarımızı temsil ettiğine inandığımız franchise’lara odaklamak için birkaç oyunu iptal ettiğimiz son maliyet azaltma programımızın eylemlerini yansıtıyor. Bu başlıklar temel franchise’larımızdan hiçbirini içermiyordu ve bir sonraki rezervasyon büyümemizi önemli ölçüde etkilemeleri beklenmiyordu” dedi.

Finansal işler müdürü Lainie Goldstein ise kısa bir süre önce işletme genelinde yıllık 155 milyon doların üzerinde bir tasarruf sağlaması beklenen bir maliyet azaltma programını uygulamaya koyduklarından söz etti. Nisan ayında Take-Two, işgücünün yüzde 5’ine denk gelen yaklaşık 600 kişiyi işten çıkardığını ve yapım aşamasında olan bazı oyun projelerinin iptal edildiğini açıklamıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.