Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Switch’e Duyurulan Korku Oyunu Emio’nun Geliştiricisi Merak Uyandırdı

Geçtiğimiz gün Nintendo Switch konsolları için duyurulan korku oyunu Emio'nun arkasında, The Medium ve Layers of Fear'ın geliştirici Bloober Team'in olduğuna inanılıyor.

10 Temmuz’da Nintendo’nun resmi YouTube kanalından Emio adlı bir oyunun 15 saniyelik teaser videosu yayımlandı. Hakkında hiçbir açıklama ve ayrıntı paylaşılmadan servis edilen video, büyük bir merak uyandırdı. Nintendo hayranları, gizemli projenin arkasında The Medium ve Layers of Fear’ın geliştiricisi Bloober Team‘in olduğuna inanıyor.

Krakow merkezli Polonyalı stüdyonun patronu Piotr Babieno, yakın zamanda verdiği bir röportajda Project M kod adlı Nintendo platformları için yaptıkları gizemli bir oyundan bahsetmişti. Strefa Inwestorow sitesine konuşan Babieno, “Project M, bütçesi Bloober Team’de üzerinde çalıştığımız oyunlardan önemli ölçüde daha küçük olmasına rağmen, uzun vadeli planlarımız nedeniyle son derece önemli” ifadelerini kullanmıştı.

Emio’nun Arkasındaki Stüdyo Bloober Team Olabilir

bloober team emio nintendo

Bloober Team’in başkanı, Nintendo platformları için dünyanın en iyi oyun yaratıcılarıyla iş birliği içinde çalıştıklarını ve amaçlarının sadece iyi bir oyun yaratmak olmadığını belirtmişti. Peki, röportajda söz edilen Project M, Emio olabilir mi? Bloober gibi bir geliştiricinin projede yer alması, bunun dahili bir Nintendo projesi olmasından daha olası görünüyor.

Peki ya Nintendo platformlarına yapılan atıf? Babieno, projenin bu yıl içinde tam olarak açıklanacağını söylüyor. Şimdilik eldeki bilgiler bunlarla sınırlı. Dolayısıyla daha fazlası için biraz daha beklemek durumunda kalacağız. Öte yandan yapımını Bloober Team’in üstlendiği Silent Hill 2 remake, 2 Ekim 2024 tarihinde piyasaya sürülecek. Babieno, beklentileri karşılayacak bir oyun ortaya çıkardıklarını belirtmişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.