Surviving the Aftermath İnceleme

Surviving the Aftermath'te, çeşitli felaketler ve baskınlar yoluyla hayatta kalmaya çalışırken, koloniler ve ileri karakollar inşa etmeniz gerekecek.

Surviving the Aftermath, Iceflake Studios tarafından geliştirilen ve Paradox Interactive tarafından yayınlanan, şehir yönettiğiniz bir hayatta kalma oyunu. Bu oyun, koloni kurma oyunu Surviving Mars’ın devamı.

Oyunun başlangıcından itibaren, oyuncuların kolonileri için ölüm kalım anlamına gelebilecek önemli kararlar almaları gerekecek. Koloniyi canlı tutmak, ana hikaye görevlerini tamamlamak, diğer toplumlarla bağlantı kurmak ve son olarak Kıyamet Sığınağı’nı tamamlamak en önemli amacınız olacak.

Surviving the Aftermath İnceleme

Surviving the Aftermath İncelemesi

Birkaç ücretsiz yapı, sömürgeci toplama yeteneği ve iki Uzman ile oyuna başlıyorsunuz. Uzmanlar dünya haritasını gezebilir, görevleri tamamlayabilir ve genişleme, ticaret veya kaynak toplama için yeni alanlar keşfedebilir. Uzmanların, Scavenger veya Fighter gibi üstün oldukları belirli bir alanı mevcut. Kolonilerinizi genişletirken Uzmanları işe almaya devam edebilirsiniz ve bu uzmanlar oyunun ilerleyen bölümlerinde ana hikaye görevlerini tamamlamak için hayati öneme sahip.

Surviving the Aftermath‘teki hikayeyi tamamlamak için, hayatta kalanların kaynakları stoklamaları ve daha gelişmiş bina seçeneklerinin kilidini açmak için araştırma görevlerini tamamlamaları gerek. Oyun boyunca, hangi gezginlerin içeri gireceği, kiminle ticaret yapılacağı ve oyuncuların ödeme yapıp yapmayacağı veya gelen haydutlarla savaşıp savaşmayacağı gibi çeşitli kararlar verilecek. Ne yazık ki, bu kararların çoğu hayatta kalma oranları üzerinde küçük, neredeyse önemsiz bir etkiye sahip, ancak daha büyük kararları ana görevler sırasında alabiliyorsunuz.

Hikaye görevleri, oyunun nispeten erken saatlerinde, 20. gün civarında kullanılabilir hale geliyor ve ardından koloni, bir Kıyamet Sığınağı oluşturmak için çalışmaya başlıyor. Bu son yapı, koloninizi kış hariç oyundaki hemen hemen her tür felaketten koruyacak.

Surviving the Aftermath İnceleme

Felaket Sistemi, Surviving the Aftermath‘teki en büyük zorluk. Koloni, sıcak hava dalgaları, salgın hastalıklar, nükleer serpintiler ve ölümcül kış fırtınaları sırasında evlerini inşa etmeye çalışırken yoğun zorluklarla karşı karşıya. Oyuncular onlara uygun şekilde hazırlanmazlarsa, gerçek anlamda medeniyetin sonu anlamına gelebilecek çeşitli felaketler mevcut. Oyunun başlarında, oyuncular muhtemelen felaketlere yeterince hazırlıklı olmayacak, ancak birkaç kolonici dayandığı sürece koloni devam edecek. Sömürgeci ölümü yol boyunca kaçınılmaz ancak güvenlik önlemlerinin doğru şekilde alınması önemli ölçüde daha az can kaybına yol açacak. Surviving Mars gibi, gelişmiş çiftlikler, evler ve kaynak toplama, hayatta kalmak için gerçekten gerekli.

Surviving the Aftermath ile ilgili en büyük sorun, oyunun hemen hemen her alanında talimat eksikliği. Öğretici mesajlar ve mevcut ipuçları belirsiz ve özellikle ana hikaye söz konusu olduğunda, daha temel mekaniklerden bazılarını açıklamıyor. Görev serisinin yaklaşık yarısında, oyuncuların Uzmanları Mühendislere dönüştürmeye ve Kıyamet Sığınağı için Karakollar kurmaya başlamaları gerekecek. Talimatlar son derece eksik ve ilerlemek için her türden ne kadar araştırma yapılması gerektiğine dair bir gösterge yok. Surviving the Aftermath‘teki ana hikaye oyunlarının çoğu, Kıyamet Sığınağı’nı inşa etmenin bir sonraki aşamasının ne zaman olacağını bilmeden gerçekleşmesini bekliyor.

Surviving the Aftermath İnceleme

Surviving the Aftermath Sonucu

Surviving the Aftermath‘te, oyuncuların Endzone: A World Apart‘a benzer sürdürülebilir bir koloni inşa etmeleri gerek. Hikaye, oyunculara dünya haritasını keşfederken ve kolonilerini geliştirirken üzerinde çalışacakları bir hedef veriyor. Oyunun etkisiz öğretici ve ipuçları bölümünün yanı sıra, oyuncular eğlenceli bir şehir kurma hayatta kalma deneyimi verdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Yani özet olarak Surviving the Aftermath, en büyük zorluğun tehlikeli, kıyamet dönemindeki bir dünyada hayatta kalmak için doğru kararlar vermek olduğu bir şehir kurma oyunu.

Türkçe dil desteği bulunmayan bu yapımın, muadillerine kıyasla 117 TL gibi bir fiyata satıldığını da göz önüne aldığımda, türü seviyorsanız indirim dönemini beklemenizi ve indirimde satın almanızı öneriyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol