Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Stronghold: Definitive Edition Türkçe Olarak Çıkış Yaptı

İkonik RTS oyunu Stronghold'un yenilenmiş ve genişletilmiş versiyonu Stronghold: Definitive Edition, Türkiye dil desteğiyle çıkış yaptı.

Bugün, 2001 yılında piyasaya sürülen ikonik RTS oyununun yeniden düzenlenmiş versiyonu Stronghold: Definitive Edition piyasaya sürüldü. Bizzat orijinal oyunu geliştiren FireFly Studion tarafından yeniden düzenlenen oyun, yalnızca PC platformu için Türkçe dil desteğiyle piyasaya sürüldü. Steam‘de 149 TL fiyat etiketiyle çıkış yapan oyun, yüzde 10 lansman indirimi ile 14 Kasım’a kadar 134 TL.

Steam 20 Kasım itibarıyla USD para birimine geçeceği için oyunun 15 Dolar fiyat etiketi taşıdığını da not olarak düşelim. Fiyatı bir kenara bırakırsak, oyunun yenilenen sürümü öyle devrim niteliğinde yeniliklerden ziyade oyuna modern unsurlar getirerek ile ufak dokunuşlar yapıyor. İlk oyunu deneyimlediyseniz, onun biraz daha gelişmiş versiyonu sizleri bekliyor.

Stronghold: Definitive Edition Neler Sunuyor?

Stronghold: Definitive Edition Türkçe Olarak Çıkış Yaptı

Oyun orta çağ döneminde geçiyor ve kale inşa etme üzerine ilerliyor. Ayrıca kaynak ve ekonomi yönetimi gibi özellikler de içeren oyun, hem kale savunması hem de kale saldırısı üzerine odaklanıyor. Tamamen taktik odaklı ve gerçek zamanlı savaşlarıyla ünlü olan oyun, tarihi olaylardan ilham alan hikaye bölümleriyle de öne çıkıyor.

İki klasik hikayeye ek olarak görevimizin Sir Longarm’ın kaçırılan yeğenini kurtarmak olduğu yeni bir hikaye bizi bekliyor. Ayrıca, tarihi olaylardan ilham alan özel kuşatma senaryoları ve başkalarıyla internet üzerinden oynamanıza olanak tanıyan çok oyunculu mod da mevcut. Son olarak, oyunun grafiklerinin tamamen elden geçirildiğini ve seslerinin de yeniden tasarlandığını belirtelim.

Ayrıca Stronghold: Definitive Edition’ın yol haritası da belli oldu. Ücretsiz bir güncelleme ile kış aylarında oyuna yeni görevler ve ek hikayeler gelecek. Ayrıca Swine’s Bay isimli ücretli bir DLC de çıkış yapacak. İlkbahar döneminde ise ücretsiz bir güncelleme ile bir koleksiyon seti eklenecek. Bu güncelleme ile Valley of the Wolf isimli ikinci bir ücretli DLC de yayımlanacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. Furkan

    Oyunu türkçe yapamadım nasıl türkçe çıktı bu

    0
    0
    Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.