Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Stranger Things’in Yapımcısından Uyku Kaçıracak Korku Filmi

Korku edebiyatının usta kalemlerinden Stephen King'in aynı adlı kısa öyküsünden uyarlanan The Boogeyman, ilk fragmanıyla karşımıza çıktı. Filmin yapımcıları arasında Stranger Things'in mimarlarından Shawn Levy de var.

Netflix’in sevilen dizisi Stranger Things’in arkasındaki beyinlerden Shawn Levy‘nin yapımcı koltuğunda oturduğu The Boogeyman filminden ilk fragman yayınlandı. Korku türünün usta kalemlerinden Stephen King‘in aynı adlı kısa öyküsünden uyarlanan yapım, son yılların en iddialı korku filmlerinden biri olarak öne çıkıyor.

1978 tarihli Night Shift kitabındaki 20 farklı öyküden biri olan The Boogeyman, Türkçe’ye “Umacı” adıyla çevrilmişti. Daha önce kısa film ve oyun olarak uyarlanan tüyler ürpertici bu hikaye, bu kez Rob Savage‘in yönetmenliğinde uzun metrajlı ilk adaptasyon olarak karşımıza çıkacak. Filmin senaryosunda Mark Heyman, Scott Beck ve Bryan Woods’un imzası bulunuyor.

The Boogeyman, King’in Öyküsünden Uyarlandı

The Boogeyman film

Levy’nin yapım şirketi 21 Laps Entertainment ve 20th Century Studios ortaklığında geliştirilen The Boogeyman filmi, yakın zaman önce ölen annelerinin yasını tutan lise öğrencisi Sadie Harper ve küçük kız kardeşi Sawyer’ın, evlerine dadanan doğaüstü sadist bir varlıkla mücadelesini konu alıyor. Annelerinin trajik ölümü sonrası babalarıyla yalnız kalan kardeşler, çok geç olmadan acılarından beslenen bu varlığı defetmelidir.

Korku-gerilim türündeki filmin oyuncu kadrosunda Sophie Thatcher, Chris Messina, Vivien Lyra Blair, Marin Ireland, Madison Hu, LisaGay Hamilton ve David Dastmalchian gibi isimler yer alıyor. Host, Dawn of the Dead, Act ve Strings ile bilinen Rob Savage imzasını taşıyan The Boogeyman, 2 Haziran 2023 tarihinde sinemalarda gösterime girecek. Filmin daha sonraki bir tarihte Disney Plus‘a da gelmesi bekleniyor.

Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.