Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Stok Sorununu Aşan PS5, Satışlarını Artırmaya Devam Ediyor

2022 mali yılının üçüncü çeyreğine ilişkin finansal raporunu açıklayan Sony, PlayStation 5'in üç aylık dönemde 7,1 milyon birim daha satarak toplam satışlarda 32 milyona ulaştığını duyurdu.

İlk olarak Kasım 2020’de piyasaya sürülen PlayStation 5, pandemi kaynaklı yaşadığı stok sıkıntılarını tamamen geride bırakmış gibi görünüyor. 2022 mali yılının üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan Sony, yeni nesil konsolunun şimdiye kadarki en iyi üç aylık dönemini yaşadığını belirtti. Bu çeyrekte 7,1 milyon daha satan PS5, toplam satışlarda 32 milyona ulaştı.

PS5 konsollarının mağazalarda ilk kez yaygın olarak bulunmasıyla artan bu rakam, geçen yılın aynı üç aylık dönemine göre yüzde 83’lük bir artışa işaret ediyor. Bu aynı zamanda Sony’nin, 2022 mali yılının ilk üç çeyreği için PS5 satışlarında 12,8 milyona ulaştığı anlamına geliyor. PlayStation 4, aynı dönemde yaklaşık 38 milyon satmıştı. Japon elektronik devinin yeni konsol nesli, pandemi nedeniyle önemli tedarik sorunları olmasına rağmen selefinin biraz altında performans gösteriyor.

PlayStation 5 Satışları 32 Milyona Ulaştı

ps5 satışları

Rapora göre Sony’nin Oyun ve Ağ Hizmetleri bölümü, bir önceki yıla göre yüzde 53 artışla 1246,5 milyar Yen (8,79 milyar dolar) oldu. Faaliyet karı da yıllık bazda yüzde 25 artışla 116 milyar Yen (820 milyon dolar) olarak gerçekleşti. İki çeyrek üst üste düşüşün ardından, PlayStation Plus abonelerinin ve PlayStation Network aylık aktif kullanıcılarının sayısı üç aylık dönemde arttı.

PS Plus kullanıcılarının toplam sayısı, üçüncü çeyrekte 46,4 milyona ulaştı. Bu sayı, geçtiğimiz yılın aynı döneminde 48 milyondu. Sony, üçüncü çeyrekteki oyun satışlarının 20,8 milyona yükseldiğini, en büyük payın ise birinci taraf oyunlara ait olduğunu söyledi. Kasım 2022’de piyasaya sürülen God of War Ragnarök‘ün üç ayda 11 milyon kopya sattığı bildirildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.