Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Stephen King’in ‘Kara Kule’ Kitap Serisi Dizi Oluyor!

Stephen King'in Kara Kule kitap serisi, Hill House'un yaratıcısı Mike Flanagan'dan Amazon Prime Video için diziye uyarlanacak.

Stephen King‘in beğenilen kitap serisi Kara Kule, Netflix’in beğenilen korku dizisi Tepedeki Ev’in yaratıcısı Mike Flanagan tarafından diziye uyarlanacak. Dizi, Amazon Prime Video’ya özel olarak yayınlanacak.

Ünlü korku yazarı Stephen King’in sekiz kitaplık serisinin uzun süredir büyük bir Hollywood dizisi olma potansiyeline sahip olduğu çokça konuşuluyordu. Sony, 2017’de başrollerini Idris Elba ve Matthew McConaughey’nin oynadığı Kara Kule’yi bir film serisine dönüştürmek için kolları sıvadı ancak film gişesi bekleneni veremedi ve tüm devam filmi çalışmaları durduruldu.

Kara Kule Dizisi Tam Beş Sezon Sürecek

Kara Kule Dizisi Tam Bes Sezon Surecek

Deadline‘a göre Mike Flanagan, 2017 çıkışlı Kara Kule filminin kötü şöhretini geçmişte bırakarak ünlü seriyi diziye uyarlayacak. Uyarlama, Flanagan ve Trevor Macy’nin Netflix’ten ayrıldıktan sonra stüdyoyla genel bir anlaşma imzalamasının ardından Amazon’da kurduğu projelerinden biri olarak yayınlanacak.

Kara Kule dizisi beş sezon olacak ve dizinin bitiminin ardından iki film projesi yayınlanacak. Mike Flanagan, dizinin ilk bölümünün senaryosunu bitirdiğini ve diğer bölümler ile sonraki sezonların ana hatlarını da taslak halinde tamamladığını açıkladı.

Mike Flanagan, Stephen King’in eserlerini uyarlamaya yabancı değil. En çok Tepedeki Ev ve Gece Yarısı Ayini gibi Netflix yapımı korku dizileriyle tanınsa da, Flanagan daha önce kısmen Stephen King uyarlamalarını yöneterek adından söz ettirmişti. Yapımcı, 2017’de Molly’nin Oyunu isimli kitabı filme uyarladı ve Cinnet’in devamı olan Doktor Uyku ile adından söz ettirdi.

Bu evrende başka bir film çekmesi için planlar vardı ancak Doktor Uyku’nun düşük gişe hasılatı nedeniyle bu yapımlar iptal edildi. Yine de bu filmler ve orijinal çalışmaları, Mike Flanagan’ın ünlü kitap serisini uyarlamak için mükemmel kişi olduğunun önemli bir kanıtı. Bakalım Kara Kule dizisi beklentileri karşılayabilecek mi?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.