Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam’in En Çok İstenen Oyunu Değişti

Steam'in istek listesinde The Day Before'u geride bırakan yeni bir oyun var. Bir kedi olarak hikayelere dalacağınız Stray oyunu, artık en çok istenenlerde zirvede.

Steam’in en çok istenenler listesinde, geliştirilmekte olan bir oyun zirveye oturdu. Zirvenin yeni sahibi, oyuncuları kediye dönüştüren Stray oldu. Bir kedinin gözünden dünyayı gördüğünüz ve kendinizi tehditlere karşı savunabileceğiniz oyun; uzun süredir bir numara olan The Day Before‘u tahtından indirdi. Sıralamadaki bu bozulma, The Day Before geliştiricisi Fntastic‘in yaşadığı birkaç problemden sonra yaşandı.

SteamDB, insanların en çok hangi oyunları sabırsızlıkla beklediğini istek listesi üzerinden takip ediyor ve bu çizelgede şu anda Stray en üstte yer alıyor. Stray’in bu listede bu kadar üst sıralarda yer almasında birkaç faktör rol oynadı. Bir sırt çantası takan kedi olarak oynadığınız oyun, yapısı itibariyle zaten sevimli bir görünüme sahip. Ayrıca oyunun çıkış fiyatı oldukça uygun. Temmuz ayında çıkması da oyunun istek listesine eklenmesine oldukça katkı sağlıyor.

The Day Before Ertelendiği İçin Steam’de Geriledi

Steam

Stray oyununun yayınlanan fragmanı ise oldukça beğeni topladı. Oyunun sevimliliğinden ziyade ayrı bir duygusal hikayesinin olması da oyuncuların oldukça hoşuna gitmiş görünüyor. Ayrıca bir diğer konuya gelirsek The Day Before geliştiricisi Fntastic, kısa süre önce çalışanlarının gönüllü olduğunu açıkladı. Ayrıca bu çalışanların da herhangi bir ücret almadığını belirtti. Açıklanan bu durumdan sonra, stüdyo hakkında olumsuz düşünceler oluşmaya başladı.

Bu oyunun ne kadar heyecanla beklendiği göz önüne alındığında, çalışanlara ödeme yapılmaması elbette üzücü bir durum oldu. Bir de oyunun yakın zamanda neredeyse tam bir yıl ertelenmesi de oldukça olumsuz karşılandı. Stray, 19 Temmuz’da çıkış yapacak. Bu yüzden sizler de geç kalmamak için oyunu istek listenize ekleyebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.