Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam’in En Çok Beklenen Oyunu Gönüllü Çalışan Arıyor!

Geliştiri Fntastic, The Day Before oyunu için çalışacak gönüllüler aradığını açıkladı. Çalışanlara ücret ödenmeyeceği için, stüdyo linçlere maruz kaldı.

Propnight geliştiricisi Fntastic, bir sonraki oyunu olan The Day Before‘da çalışacak gönüllüleri arıyor. Açık dünya hayatta kalma MMO’su üzerindeki çalışmalarını bitirmesine yardımcı olacak gönüllüler ilanından sonra stüdyo, birçok kişi tarafından yargılanmaya başladı. The Day Before, Steam’de en çok istenen oyunlar arasında yer alıyor ve bundan dolayı da oyunun hit olacağı ortada. Peki stüdyo neden insanlara çalışmaları için ödeme yapmayacak?

Fntastic web sitesindeki ilanda tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışan alınacağı belirtiliyor. Tam zamanlılara ufak miktarda maaş ödenecek ancak bu çalışanların sayısı sınırlı olacak. Yarı zamanlı çalışanlara ise para ödenmeyecek. Geliştirici; ‘‘Herkes Fntastic topluluğuna katkıda bulunmak ve harika ödüller, katılım sertifikaları ve ücretsiz kodlar almak için gönüllü olabilir. Fntastic’te yarı zamanlı gönüllülük, çeviriden topluluk moderatörlüğüne kadar çeşitli aktiviteleri içeriyor. Yarı zamanlı gönüllüler de projelerimize katkı sağlayabilir.” dedi.

Gönüllülük Olayı Steam’de Tartışma Konusu Oldu

Steam

Stüdyonun ödülleri havalı olabilir, ancak elbette hiçbiri maaşın yerini tutmaz. İşte tüm bu açıklamalar dolayısıyla geliştirici oldukça linçe maruz kaldı. Steam için açılan bir başlıkta ücretsiz çalışmayın ibareleri yayınlandı. Stüdyo, “Bugün Singapur, Rusya, Hollanda, Tayland, Ukrayna, Finlandiya, Kazakistan ve Beyaz Rusya’dan mühendis, sanatçı, İK uzmanı vb. olarak çalışan 100’den fazla tam zamanlı gönüllümüz var” dedi.

Oyun endüstrisi özellikle test konusunda, hayranlardan ücretsiz yararlanma konusunda uzun bir geçmişe sahip. Örneğin Blizzard, Overwatch 2‘yi test etmek için ücretsiz yardım talep etti ve hayranlar katılmak için sıraya girdi. Fntastic bu konuda bir değişiklik yapmadı ancak gönüllülerinin en azından bir kısmını çalışanlara dönüştürmeyi planladığını söyledi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.