Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam’den Yavaş İnterneti Olanlara Harika Özellik!

Valve'ın, Steam için birden çok cihazda oyun oynayan kişiler için kullanışlı bir özellik hazırladığı ortaya çıktı. Ayrıca, bu özellik yavaş internet sıkıntısını da bir nebze hafifletecek.

Steam, birden fazla cihaza oyun yüklemeyi kolaylaştıracak bir özellik üzerinde çalışmalara başladı. SDB‘nin yaratıcısı Pavel Djundik, en son beta güncellemesinin, platformun kodunda oyunları yerel bir ağ üzerinden aktarma seçeneği hakkında başka bir özellik getirdiğini belirtti.

Konudan ilk olarak Ekim 2022’de bahsedildi. Dahası, o zaman bile bazı kullanıcılar, istikrarsız da olsa özelliği çalıştırmayı başardı. Djundik’in bildirdiği gibi Valve, mağazanın verilerinin aynı yerel ağa bağlı cihazlar arasında aktarımını sağlamak için eşler arası bir sistem kullanacak. Pratikte bu, kullanıcıların oyunlarını veya güncellemelerini internetten değil, PC gibi başka bir cihazdan Steam Deck’e indirebilmeleri demek.

Steam Yavaş İnternet Sorununu Hafifletecek

Steam

Böyle bir çözüm, özellikle daha yavaş veya daha az istikrarlı internet bağlantıları olanların işine yarayacak ve onları internetten her bir cihaza veri indirme gibi zahmetli bir işten kurtaracak. Yine de Djundik, yüklü oyunlar için sürecin daha hızlı olacağını çünkü paketlenmiş verilerin şifresini çözme adımını atlayacağını da iddia etti.

Bu kadarını zaten Ekim ayında biliyorduk. Yeni güncellemeden elde edilen veriler, bu özellik üzerindeki çalışmaların daha da ilerlediğini doğruladı ancak Steam‘in dosyaları nereden indireceğimizi seçmemize olanak tanıyacağını da ortaya çıkarttı. Kendi cihazlarımızdan ve aynı zamanda arkadaşlardan veya herhangi bir kullanıcıdan transferlere izin verebileceğiz.

Resmi olarak Valve, bu özelliği hala duyurmadı. Bu nedenle, yalnızca beta sürümünde bile olsa, özelliğin mağazaya ne zaman geleceğini tahmin etmek imkansız. Umarız şirket bizi bu yeni özelliği çok fazla bekletmez.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.