Steam’den Metro Exodus’la İlgili İlk Serzeniş Geldi!

Valve Metro Exodus'un Epic Store'a gitmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

2019 yılına girmemiz ile oyun dünyasındaki rekabet her geçen gün kızışmaya devam ediyor. Epic Games ve Steam arasındaki rekabette takdire şayan görünüyor.

Bu yılın en iyi oyunlarından birisi olmaya aday olan Metro Exodus oyuncular tarafından merakla bekleniyor. Deep Silver tarafından oyunculara sunulacak olan yapım dün alınan karar ile birlikte Steam’den kaldırılmış ve Epic Store’da satılmaya başlanmıştı. Her geçen gün yeni anlaşmalar ile birbirinden kaliteli oyunları kendi tarafına çeken Epic Store, son olarak Metro Exodus’u da saflarına katarak elini güçlendirmeye devam ediyor. Konuyla ilgili Steam’den ilk serzeniş geldi.

Eurogamer’ın haberi ile öğrendiğimiz bu gelişmede Valve yaptığı açıklama ile hem Deep Silver’a hem de Epic Store’a laf çarpıyor. Yapılan habere göre Valve yaptığı açıklama ile adeta bir serzeniş içerisindeymiş. Valve, Metro Exodus’un Steam’den kaldırılması üzerine ‘Steam müşterileri için haksızlık’ yapıldığını belirtiyormuş. Ayrıca yayıncı tarafından oyunun satılmasının durdurulduğunu belirten Valve, alınan bu kararın kendileri için çok kısa bir zamanda haber verildiğini belirtiyor.

Valve ilk kez Epic Store’a kaptırdığı bir oyun  için açıklama yapmış. Hatırlayacağınız üzere daha önce The Division 2, The Walkind Dead gibi oyunlarda önce Steam’de satılmaya daha sonra Epic Store’da satılmaya başlanmıştı. Valve bu iki oyun hakkında yorum yapmazken Metro Exodus’un Epic Store’a geçmesine içerlenmiş gibi görünüyor.

Oyunu Steam’de ön sipariş olarak alan oyuncuların endişelenmelerine hiç gerek yok. 15 Şubat’ta oyunu Steam üzerinden indirebilecekler.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol