Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam’den Kaldırılan The Day Before Fiyatının Dört Katına Satılıyor!

Piyasaya sürüldükten birkaç gün sonra Steam'den kaldırılan ve geliştirici stüdyosu kapatılan The Day Before, şimdilerde resmi fiyatının dört katına satılıyor.

7 Aralık’ta piyasaya sürüldüğünde yüz binlerce kullanıcı tarafından satın alınan The Day Before, kendisine atfedilen sıfatları ve beklentileri hiçbir şekilde karşılayamadı. Çıkmasıyla birlikte yoğun bir eleştiri bombardımanına tutulan açık dünya oyunu, sadece dört gün sonra Steam‘de satışa kapatıldı. Bu gelişmeyi takiben Rusya merkezli geliştirici stüdyo FNTASTIC de kepenklerini indirdiğini duyurdu.

En çok wishlist toplayan oyunlardan birinin böylesi bir fiyasko yaşaması herkesi şaşırttı. The Day Before Steam’den kaldırılmadan önce 40 dolara satılıyordu. Şu anda oyunu Valve’ın platformundan satın almanın bir yolu yok. Fakat ilginç bir şekilde oyun, dünyanın en büyük dijital pazarlarından G2A‘da normal fiyatının tam dört katına listeleniyor.

The Day Before Fiyatı 226 Dolara Kadar Çıktı

the day before steam kaldırıldı

Platformda yer alan Mc_donalds adlı mağaza, Steam’den çıkarılan oyunları toplamak isteyen koleksiyoncular için The Day Before‘un Steam key’lerini satıyor. Hem de tam 226 dolara! Kaldırılmadan önce bile 40 dolara satılan bir oyunun bu rakamlara listelenmesi oldukça tuhaf.

Özellikle geliştirici stüdyosunu kapandığı, içerik desteğinin kesildiği ve birçok kişinin iade talebinde bulunduğu düşünüldüğünde, bu parayı kaç kişinin vereceği büyük bir merak konusu. Bu arada, oyununun sunucularının halen açık olduğunu belirtmekte yarar var, ancak zamanla var olan kullanıcılar da oyunu terk edeceği için çevrimiçi desteğin de son bulmasını bekliyoruz.

FNTASTIC, kapanacağını şu sözlerle duyurmuştu:

“Ne yazık ki, The Day Before finansal olarak başarısız oldu ve devam etmek için gerekli kaynaklara sahip değiliz. Tüm gelirimizi, ortaklarımıza borçlarımızı ödemek için kullanıyoruz. Şu anda, The Day Before ve Propnight’ın geleceği belirsiz, ancak sunucular işler durumda kalacak. Beklentilerinizi karşılayamadıysak özür dileriz. Elimizden geleni yaptık ancak yeteneklerimizi yanlış hesaplamışız. Oyun yaratmak çok zorlu bir girişim. Bu zor yıllarda bizi destekleyen herkese müteşekkiriz”

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.