Steam’de Yeni Bir Türk Oyunu Çıkış Yapmaya Hazırlanıyor!

Steam'e yeni bir Türk oyunu daha geliyor. Remnants of Naezith adında yayınlanacak olan oyun Tolga Ay tarafından geliştirildi.

Ülkemizdeki oyunlara olan ilgi beraberinde yeni ve yüksek ses getirecek projelerinde geliştirilmesine zemin hazırlıyor. Son yıllarda ülkemizdeki geliştiricilerin elinden çıkan Zula, Mount Blade Warband gibi oyunlar şu sıralarda tüm dünyada popüler bir konumda.

Her hafta olduğu gibi bu haftanın başında da Steam’de şöyle bir dolaştım. Hani dedim ya ülkemizdeki oyunlara olan ilgi beraberinde de yeni oyunların piyasaya çıkmasına zemin hazırlıyor diye gerçekten de durum aynen böyle. Son yıllarda ülkemizden öyle başarılı işler piyasaya çıktı ki diğer ülkeler şaşırdı bu duruma. Bugün fark ettiğim ve Türk imzalı olduğunu öğrendiğim Remnants of Naezith isimli oyundan bahsetmek istiyorum sizlere.

Tolga AY isimli bir oyun geliştiricisi tarafından geliştirilen ve 6 Şubat’ta yayınlanmaya hazırlanan Remnants of Naezith, oldukça sağlam oynanış mekaniklerine sahip. Hız tabanlı bir oyun olan Remnants of Naezith’de kanca mekaniğine odaklı hassas bir platform oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Dönen çarklara ve çeşitli bölümlere sahip olan oyun nasıl bir fiyat etiketine sahip olacak şuan için bilinmiyor. Bünyesinde 6 farklı dili barındıran başarılı oyun, İngilizce seslendirmeye de sahip(keşke Türkçe olsaydı). 20 farklı dallanan bölümün yer aldığı oyunda gizli bölümleri açmak için gizli kalıntıları bulmalısınız.

Oyunun Steam sayfasında açıklama olarak şöyle bir yazı yazıyor:

“Hız tabanlı kancalı platformer Remnants of Naezith’te ivmelenmeyi hissedin!

Hareket özgürlüğü, sağlam karakter kontrolü ve herhangi bir hız sınırlamasına sahip olmama üzerine yoğunlaşıyor. Kancalarla salınmanın eğlencesi ve ivmelenmenin inanılmaz hissi bu oyunda mükemmel bir kombinasyon oluşturuyor.

Bedenini eskiden yaşamış bir yıldırım ejderhası ile paylaşan Kayra ile oynuyorsunuz. Ona ejderha tarafından verilen güçler ile Kayra, Naezith’in bedeninin büyülü kalıntılarını yok ederek kimsenin Naezith’in güçlerini istismar etmesine izin vermeyecek.”

Minimum Sistem Gereksinimleri

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

İşletim Sistemi: Windows 7 or above

İşlemci: 1.4 GHz or higher

Bellek: 1 GB RAM

Ekran Kartı: Dedicated card with OpenGL 2.1 support

Depolama: 200 MB kullanılabilir alan

Oyunun Steam sayfasına dilerseniz buradan ulaşabilirsiniz.

TURKMMO olarak Tolga AY’a başarılar dileriz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol