Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam’de İndirimsiz En Ucuz Oyun 11 TL Olabilecek

Valve, Steam'in taban fiyat uygulamasında güncelleme yaptı. Buna göre artık Türkiye mağazasında indirimsiz bir oyunun fiyatı 11 TL'den düşük olamayacak.

Valve, dolar dışındaki bazı para birimlerinde izin verilen minimum fiyatı, ekim ayında yayımladığı önerilen kura uyumlu olacak şekilde değiştirdi. Bu güncellemeyle birkaç para birimindeki taban sınır, minimum 0,99 dolara karşılık gelecek şekilde revize edildi. Değişiklikten etkilenen para birimleri arasında Türk lirası da var.

Bu değişikliğin bir sonucu olarak, artık Steam Türkiye’de satışta olan bir oyun en ucuz 11 TL olabilecek. Bu seviyede fiyatlandırılan bir oyuna en fazla yüzde 50 indirim uygulanabilecek. Kısacası, bundan sonra en düşük 5,50 TL‘ye oyun alınabilecek.

Steam Türkiye’deki Oyunlara Taban Fiyat Getirildi

Bu sınırdan daha düşük bir fiyatlandırmaya sahip oyunlar veya DLC’lerin satışı durdurulacak veya uygulanabilir indirim oranları eskisi kadar yüksek olamayacak. Geçtiğimiz yılın ekim ayında Steam için önerilen dolar kuru 1.8’den 11 TL’ye çıkarılmıştı. Elbette yayıncılar kendi fiyatlarını manuel olarak girme seçeneğine sahipler, ancak çoğu şirket platformun otomatik bölge fiyatlandırmasını kullanıyor.

steam taban fiyat

Steam, dolar kuru güncellemesine rağmen Türkiye için minimum 0,99 dolar sınırını uygulamıyordu. Yani, bir oyunun dolar karşılığı taban fiyatın altında olabiliyordu. Fakat yapılan değişiklikle birlikte bu durum ortadan kalkmış oldu.

Firmaların oyunları için seçtikleri taban fiyat, bir para biriminde Steam’in izin verdiği en düşük satış fiyatının altındaysa, oyunlar bu para birimini kullanan ülkelerde artık satın alınamaz hale gelecek. Geliştiriciler, gerekli değişiklikleri yapmak için Steam’in fiyat ve indirim yönetim araçlarını kullanabilirler. Konuya ilişkin daha fazla bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.