Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam’de 17.000 TL’lik Bir Oyun Satışa Çıktı!

Dünyanın en büyük dijital oyun mağazası konumundaki Steam'de 17.000 TL değerinde bir oyun satışa çıktı. The Hidden and Unknown isimli yapım, göz alıcı fiyatıyla resmi olarak Steam'deki en pahalı oyun oldu.

Günümüzde hemen her bilgisayarda yüklü bir platform olan Steam‘de her gün yüzlerce hatta binlerce oyun piyasaya sürülüyor. Güncel verilere göre Valve’ın mağazası, 50.046 oyuna ev sahipliği yapıyor. Takdir edersiniz ki bu kalabalığın içinden sıyrılmak ve oyuncuların dikkatini çeken bir oyun ortaya koymak pek de kolay bir iş değil. Konsept, görsel kalite, oynanış ve pazarlama gibi konular, bir oyunun geleceği noktayı belirleyen en önemli faktörler oluyor.

ProX tarafından geliştirilen ve yayınlanan The Hidden and Unknown, 1.999,90 dolarlık göz alıcı fiyatıyla resmi olarak Steam’in en pahalı oyunu oldu. Türkiye fiyatlandırmasına baktığımızda ise 17.000 TL gibi hayret verici bir meblağ görüyoruz. Peki, bu oyunu bu kadar pahalı yapan etken ne? Stüdyo tarafından “Psikoloji ve felsefe alanlarında oyuncuların algısını genişletmeyi amaçlayan, hikaye tabanlı bir oyun” olarak tanımlanan The Hidden and Unknown, normalde 20 dolar dahi etmeyecek bir oyun.

En Pahalı Steam Oyunu: The Hidden and Unknown

en pahalı steam oyunu

Nitekim geliştirici ekip de oyunu kimsenin satın almasını beklemiyor. PCGamesN‘e konuşan ProX, aslen Slovakyalı olduklarını ve şu anda İsviçre’de yaşadıklarını söyledi. The Hidden and Unknown’ın son derece kişisel bir oyun olduğunu ve kendi yaşam öykülerini bazı bilimkurgu öğeleri serpiştirerek anlatan bir oyun olduğunu belirten ekip, bunu aslında bir kitap olarak planladıklarını ancak daha sonra oyuna çevirdiklerini aktardı.

Projenin arkasındaki geliştiriciler, Steam’de kaybolup gidecek bir oyuna rekor bir fiyat etiketi yapıştırarak herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Bunun temelinde bir pazarlama strateji olduğu aşikar ama The Hidden and Unknown‘un oyunu yapan kişi için son derece kişisel bir hikayeye işaret ettiği gerçeğini de yadsımamak gerekiyor. Daha fazlası için oyunun Steam sayfasına göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.