Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Zaman Geçirmelik Oyunlar (Can Sıkıntısına Birebir)

Büyük ölçekli oyunlardan sıkıldınız ve arada kafa dinlemelik oyunlar mı oynamak istiyorsunuz? Can sıkıntınızı anında söküp alacak basit ama eğlenceli oyunları bir araya getirdik.

Steam zaman geçirmelik oyunlar bulmakta zorlanıyorsanız, çok doğru yere geldiniz. Casual oyun türü olarak adlandırdığımız vakit geçirmelik oyunlar, son derece belirsiz tanımı nedeniyle binlerce oyun bulunan bir tür haline geldi. Hemen hemen her oyuna vakit geçirmelik bir oyun diyebiliriz çünkü bu tamamen sizin oyun tarzınıza bağlı.

Herhangi bir şey sıradan bir oyun olabilirse, bu liste muhtemelen tüm oyun ansiklopedisini kapsayacaktır ancak, yalnızca can sıkıntısına iyi gelen oyunlar arıyorsanız, basit oyun mekaniği veya hatta yalnızca doğrusal bir hikaye sunan oyunları tercih ettiğimiz bu liste sizlere ilaç gibi gelecek. Her türden oyunu da listeye dahil etmeye çalıştık, gelin bakalım.

Steam Zaman Geçirmelik Oyunlar Listesi

Steam zaman geçirmelik oyunlar

Hepimizin bayılarak oynadığı AAA ve zorlayıcı oyunlardan yorulduysanız, açık dünya oyunlarından bunaldıysanız ve biraz kafa dinlemek istiyorsanız, bu vakit geçirmelik oyunlar size çok iyi gelecek. Daha küçük ve daha sıradan deneyimler için bazı kaliteli oyunları bir araya getirdik. İşte can sıkıntısına iyi gelen oyunlar listemiz:

1- Vampire Survivors

Steam zaman geçirmelik oyunlar

Steam zaman geçirmelik oyunlar dendiği anda ilk akla gelen Vampire Survivors, geçtiğimiz günlerde tam sürüm olarak çıkış yaptı ve Türkçe dil desteğine de kavuştu. Sadece üzerinize gelen düşmanları öldürdüğünüz ve ‘W,A,S,D’ ile oynanan bu oyun, Steam’de büyük bir hit haline geldi ve milyonlarca satış rakamına ulaştı. Fiyatı ise yalnızca 49 TL ancak indirim bekleyebilirsiniz.

2- Loop Hero

Steam zaman geçirmelik oyunlar

Sizi saatlerce kendine bağlayacak Loop Hero ile daha iyi silahlar ve zırhlar kuşanarak, kahramanınızın ekranın etrafında dönmesini izleyin. Ardından, küçük bir arka plan hikayesi okurken küçük köyünüzü kurun. Epic Games Store’un bedavaya dağıttığı bu oyunu, Steam’den almak isterseniz 100 TL ödemeniz gerektiğini belirtelim. Can sıkıntısına iyi gelen oyunlar arasında benim favorim olan bu yapım Türkçe dil desteğine de sahip.

3- Into the Breach

Steam zaman geçirmelik oyunlar

Into the Breach, Steam zaman geçirmelik oyunlar listemizdeki tek strateji oyunu ancak gözünüz korkmasın. Öğrenmesi, alışması ve içine dalması fazlasıyla kolay olan bu yapım hiç başınızı ağrıtmayacak. Yalnızca 25 TL karşılığında satılan oyuna, geçtiğimiz aylarda Türkçe dil desteği de geldi. Hatta oyun, Netflix abonelerine özel olarak telefonlarımıza da geldi.

4- Core Keeper

Steam zaman geçirmelik oyunlar

Başkalarıyla çevrimiçi işbirliği içinde oynayabileceğiniz tatlı bir iki boyutlu yeraltı madenciliği ve zanaat oyunu. Zenginlikleri bulmak için derine inin, biraz çiftçilik yapın, sırları keşfedin ve birçok yaratık ve bossları alt edin. Arkadaşlarınızla da oynayabileceğiniz bu tatlı mı tatlı oyun Steam zaman geçirmelik oyunlar arasındaki en keyifli yapımlardan ve yalnızca 22 TL.

5- Unpacking

Steam zaman geçirmelik oyunlar

Can sıkıntısına iyi gelen oyunlar aramayı bir kenara bırakın ve yalnızca 32 TL‘den satışa sunulan ve tamamen Türkçe olan Unpacking’e bir göz atın. Çok ufak bir stüdyonun geliştirdiği bu oyunda, yalnızca farenizle eşyaları bir yerden bir yere sürüklüyor ve tatlı bir hikayeyi öğreniyorsunuz. Oynaması ve bitirmesi çok keyifli, tam bir vakit geçirmelik oyun.

6- Stardew Valley

Steam zaman geçirmelik oyunlar

Stardew Valley‘i hala duymayan veya bilmeyen var mı bilmiyorum ancak Steam zaman geçirmelik oyunlar arasındaki en uzun soluklu oynayabileceğiniz oyundur kendileri. Dünyanın en tatlı kasabasında ekin, biçin, maden kazın, arkadaşlık kurun, evlenin, balık tutun, kısacası aklınıza gelebilen her şeyi yapın. Ayrıca gizemli bir hikayeyi de keşfedin! Türkçe olan oyun, yalnızca 24 TL!

7- My Time at Portia

Steam zaman geçirmelik oyunlar

Epic Games Store’un ücretsiz dağıttığı My Time at Portia’da Stardew Valley’in üç boyutlu hali diyebiliriz. Yaşam simülasyonları artık vakit geçirmelik oyunlar haline geldi. Uzun soluklu oynanış mekanikleriyle ve Stardew Valley benzeri keyifli yapısıyla, 89 TL değerindeki bu oyunda çok keyifli saatler geçirebilirsiniz. Üstelik bu oyunda da Türkçe dil desteği mevcut!

8- PowerWash Simulator

Steam zaman geçirmelik oyunlar

Steam zaman geçirmelik oyunlar dedik ancak Steam fiyatı 32 TL’den 200 TL’ye yükselerek canımızı sıkan PowerWash Simulator, Game Pass’e eklenmesiyle hepimize derin bir ‘Oh’ çektirdi. Sadece su ve çeşitli deterjanlar kullanarak araba, bahçe ve ev temizlediğiniz bu oyun ile saatin nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Çıtır çerez olarak oynayabilirsiniz.

9- Spirit of the North

Steam zaman geçirmelik oyunlar

Spirit of the North, İzlanda manzarasında geçen tek oyunculu 3. şahıs bir macera oyunu. Vakit geçirmelik oyunlar listemizdeki en sakinleştirici oyunlardan bir tanesi. Tam bir kafa dağıtmalık alternatif. Dağlarda yolculuk ederken bir kızıl tilkiyi kontrol edecek ve yoldaşınız ve arazinin nasıl harabeye döndüğü hakkındaki hikayeleri ortaya çıkaracaksınız. Fiyatı ise Steam’de yalnızca 32 TL.

10- Plants vs Zombies

Steam zaman geçirmelik oyunlar

Plants vs. Zombies, dünyayı kasıp kavuran popüler kule savunma oyunuydu. Kule savunma oyunlarının bağımlılık yaratan doğası, basit mekanikleriyle birleştiğinde, oyunu o zamanlar mükemmel bir gündelik oyun haline getirdi. Farklı türde bitkiler alacak ve bahçenize yerleştireceksiniz. Zombi dalgaları tek bir çizgiyi geçene kadar sürekli olarak bahçenize saldıracak ve siz de onları durduracaksınız.

Türkçe dil desteği olmasa da, basit oynanış mekanikleri ve yalnızca 10 TL değerindeki fiyatıyla can sıkıntısına iyi gelen oyunlar arasında yer alan bu yapımı kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle Steam zaman geçirmelik oyunlar listemizin sonuna geliyoruz.

Sizler için her hafta hazırladığımız ‘Steam’de Bu Haftanın Ucuz Oyun Önerileri‘ listemizi takibe almayı da unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.