Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Yetişkin Oyunları Artık Profilden Gizlenebilecek

Profilinizde görünmesini istemediğiniz tüm Steam oyunlarınızı artık ayrı ayrı gizleyebileceksiniz.

Birkaç yıl önce Steam, tüm etkinliklerinizi ve oyunlarınızı profilinizden gizleme özelliğini eklemişti. Oynadığı oyunları kimseye göstermek istemeyenler, genellikle hesaplarında yetişkin oyunları oynayan kişilerdi. Bu durumun farkına varan Valve, artık profilinizdeki oyunların tek tek gizlenmesine izin veren, çok daha mantıklı yeni bir özellik üzerinde çalışmalara başladı.

SteamDB yaratıcısı Pavel Djundik’in keşfettiği gibi, bu yeni seçenek ile oyunlarınızı tek tek gizlemek çok basit olacak. Gizlemek istediğiniz oyuna gitmek, oyunun yer aldığı satırdaki üç noktayı seçmek ve yeni “Özel Olarak İşaretle” seçeneğine tıklamak yeterli olacak. Bu özellik şimdilik beta olarak test edildiği için henüz kimsenin kullanımına sunulmadı ancak yakın zamanda yayımlanacağını umuyoruz.

Steam Oyunlarınızı Tek Tek Gizleyebilirsiniz

Steam Yetişkin Oyunları Artık Profilden Gizlenebilecek

SteamDB yaratıcısının paylaşımının altına birçok eğlenceli yorum geldi. Bazıları bu özelliği yetişkin oyunlarını gizlemek için kullanacaklarını söylerken, bazıları ise Dead by Daylight ve Counter Strike 2 gibi oyunlardaki binlerce saatini gizlemek için kullanacaklarını belirtti. Ben de muhtemelen binlerce saat oynadığım Black Squad isimli kimsenin bilmediği FPS oyununu gizleyeceğim.

Djundik’in eserlerinde ışık tuttuğu tek özellik bu değil. Oyun alışkanlıklarınızın herkese açık olması konusunda endişelenmiyorsanız ancak çocuklarınızın oyun alışkanlıkları konusunda çekinceleriniz varsa, platforma çok daha detaylı bir Ebeveyn Kontrolleri gelecek. Bu özellik sayesinde çocuklarınızın oynamasını istemediğiniz hiçbir oyunu oynamasına izin vermeyebileceksiniz.

İlgili Yazılar

Valve, En Popüler Ekran Kartlarını Açıkladı: Zirve Değişti

Valve Türkiye’den Çekiliyor: Oyun Fiyatları ve Bakiyeler Dolara Dönüşecek

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.