Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam, Xbox Oyun Kumandası Desteğini Genişletiyor

Steam için yeni bir beta güncellemesi, Xbox kontrol cihazlarını kullanan oyuncular için yeni özellikler ekledi.

Steam için yeni bir beta güncellemesi, Xbox kontrol cihazlarını kullanan oyuncular için yeni özellikler ekledi. Daha ilginç eklemelerden biri, aksesuarın arka kanatlarını oyun kumandası yapılandırmalarında bağlamak için Valve’ın yazılımını kullanabilen Xbox Elite kumanda kullanıcıları için. Bu özellik, oyunculara premium kontrolcüdeki ekstra girişlerin nasıl kullanılacağı konusunda daha fazla esneklik sağlar.

Steam Xbox Oyun Kumandasi Destegini Genisletiyor 2

Xbox denetleyicileri için diğer güncellemeler arasında Series X oyun kumandasının paylaşım düğmesini oyun kumandası yapılandırmalarında bağlama yeteneği ve aynı anda Steam ile dörtten fazla Xbox kumandası kullanma yeteneği bulunur. Windows.Gaming.Input API kullanan oyunlar için tetikleyici gürültü desteği de eklendi.

Steam beta istemcisi ayrıca PS5 kontrol cihazı kullanıcıları için kontrol cihazının LED’ini özelleştirmelerine izin veren yeni bir açılır menü içerir. Artık kalıcı olarak etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir ya da yalnızca birden fazla denetleyici bağlandığında etkinleştirilebilir. Güncelleme ayrıca, analog tuş girişi gibi özelliklere sahip Wooting Two klavyesi için destek ekler.

Şimdilik, bu yeni özellikler sadece Steam’in beta istemcisinde mevcut ve bunu Ayarlar menüsüne gidip Hesap ögesini seçerek ve Beta katılım bölümündeki açılır menüyü kullanarak etkinleştirebilirsiniz. Xbox oyun kumandası özelliklerinin ayrıca Steam ayarlarının Genel Denetleyici Ayarı bölümünde etkinleştirilmesi ve bir sürücünün yüklenmesi gerekir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.