Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Tarihinde İlk Kez Türk Oyun Festivali Düzenlenecek!

Türkiye'nin ilk Steam etkinliği “Hilal Diyarı: Türkiye'den Oyunlar" duyuruldu. BUG Lab TEKMER tarafından düzenlenen festivalde oyun tanıtımları, indirimler, canlı sohbetler ve daha fazlası olacak.

Son yıllarda çok sayıda başarılı yerli yapıma ev sahipliği yapan Steam, tarihinde ilk kez bir Türk oyun festivaline sahne olacak. Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı BUG Lab TEKMER, festival için Valve ile işbirliği yaptı. KOSGEB destekli inkübasyon merkezi, şirketleşmek üzere olan ya da girişimini büyütmek isteyen ekiplerin fonlanması için destek sağlıyor.

Oyun geliştiricileri ve topluluklar ile oyun tanıtımları, indirimler, canlı sohbetler ve daha fazlası, 17 – 20 Ağustos‘ta düzenlenecek etkinlikte olacak. Daha önce Assassin’s Creed ve The Elder Scrolls gibi ikonik seriler için özel çalışmalara imza atan sanatçı Murat Palta, Türkiye’nin ilk Steam etkinliği Hilal Diyarı: Türkiye’den Oyunlar için dikkat çekici bir illüstrasyon tasarladı.

Etkinliğe hangi yerli oyun ve stüdyoların davet edildiği henüz açıklanmadı, ancak bildiğimiz kadarıyla Hero Concept (Mayhem Brawler), Cultic Games (Cats and the Other Lives), Stratera Games (Cardboard Town), Remoob (Pile Up!), Bluespy (Soulflow) ve Team Machiavelli (Castle Of Alchemists), festivale katılacak ekipler arasında yer alıyor.

Steam tarihinde ilk defa Türkiye’den oyunlar için bir etkinliğin yapılıyor olması, yerli oyun endüstrisi için gerçekten çok büyük bir olay. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar, 17 – 20 Ağustos arasında Steam’e girdiklerinde Murat Palta’nın çizimiyle döşenmiş bir sayfa görecekler. Festival boyunca seçili yerli oyunlar indirimde olacak ve Türk geliştiricilerle canlı sohbet imkanı sunulacak. Etkinlik başladığında yerli oyun önerilerimizle karşınızda olacağız!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.