Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam SHMUP Festivali’ne Katılan 5 Türk Yapımı Oyun

Tematik Steam etkinlikleri arasında en sevilenlerden biri olan SHMUP Festivali, bu sene pek çok yerli yapımı ağırlıyor. Bu içeriğimizde, kampanya kapsamında göz atabileceğiniz Türk oyunlarından bazılarını sizlerle paylaşıyoruz.

Çevreyle çok fazla haşır neşir olmadan, yalnızca karşımıza çıkan düşmanlara ateş ederek yenmeye çalıştığımız shoot ’em up oyunları, popülerliğini her dönemde korumayı başarıyor. Çoğunlukla vakit öldürmelik olan bu yapımlar, boş zamanlarda can sıkıntısına ilaç gibi geliyor.

Geçtiğimiz günlerde başlayan Steam SHMUP Festivali, bu türün içerisindeki çok sayıda oyunu keşfetme imkanı sunuyor. Etkinliğe katılan yapımların önemli bir kısmı halihazırda piyasada bulunurken, aralarında henüz resmi çıkışını yapmamış ancak ücretsiz demolarıyla mevcut olan oyunlar da var.

Steam SHMUP Festivali’ndeki Yerli Oyunlar

Bu içeriğimizde, yerli geliştiricileri kayırarak festivalde yer alan Türk oyunlarından bazılarını sizlerin karşısına çıkarmak istedik. Her biri farklı ekiplerin elinden çıkmış olan bu bağımsız yapımlar, ümit ediyoruz ki sizlere keyifli anlar yaşatacaktır. O halde lafı daha fazla uzatmadan listemize geçelim.

Beach Invasion 1944

steam türk oyunları

Ankara merkezli bağımsız stüdyo AIx2 Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan Beach Invasion 1944, daha önce Hangar 13’de Mafia: Definitive Edition’da çalışan Alper İşler’in imzasını taşıyor. İkinci Dünya Savaşı temalı birinci şahıs nişancı oyununda Nazi saflarında yer alarak Normandiya çıkartmasını püskürtmeye çalışıyoruz.

Oyun, gittikçe zorlaşan bir yapıya sahip. Saldırı botları, paraşütçüler, tanklar, zırhlı araçlar, bombardıman uçakları, alev silahları ve daha birçoğuyla topyekün üstümüze geliyorlar. Biz de bunlara karşı yeni savunma taktikleri geliştiriyor ve sahili geçirmelerine engel olmak için daha güçlü silahların kilidini açıyoruz.

Fiyatı yüzde 33 indirimle 50,25 TL.

Castle Of Alchemists

Castle Of Alchemists steam

Sırada, Team Machiavelli imzalı kule savunması türündeki yerli oyun Castle Of Alchemists var. Top-down denilen yukarıdan aşağıya bakış açısıyla oynanan yapım, göze hoş gelen piksel grafikleri ve heyecan verici fantezi öğeleriyle öne çıkıyor. Türkçe dil desteğine sahip olan yerli oyunda, simya ile geliştirilmiş özel savaşı Bellator olarak oynuyoruz.

Kulemizi düşman akınlarına karşı korumak için stratejik tuzalar kuruyor, yeni üsler inşa ediyor, güçlü silahlar yapıyor ve karakterimizin yetenek ağacını geliştiriyoruz. Castle Of Alchemists, keyifli vakit geçirebileceğiniz, oynadıkça saran sade ama eğlenceli bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Fiyatı yüzde 35 indirimle 39 TL.

Missiles Away

Steam SHMUP festivali

Next in Game’in yayıncılığını üstlendiği Missiles Away, sizi amansız bir uzaylı istilasına karşı destansı bir savaşın içine iten yüksek tempolu birinci şahıs nişancı oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Son teknoloji bir silahlara sahip gelişmiş bir savaş helikopterinin komutasını alıyor ve dünya dışı tehdide karşı insanlığın son savunma hattı olarak mücadele ediyorsunuz. Dalga dalga gelen uzaylı düşmanlara karşı savaşırken, stratejik kararlar vermeli ve manevra kabiliyetinizi konuşturmalısınız.

Fiyatı yüzde 20 indirimle 8,80 TL.

Void Rush

Void Rush steam

Ücretsiz demosuyla Steam SHMUP Festivali‘ne katılım sağlayan Void Rush, büyülü ve fantastik bir evrende geçen hızlı tempolu bir aksiyon roguelike boss rush oyunu olarak tanımlanıyor. Hızlı, kesintisiz yoğun bir arcade tarzı deneyim sunan yapımda, prosedürel olarak oluşturulan seviyeler bulunuyor. Ayrıca kısa bir hikaye de mevcut.

Çeşitli oynanabilir karakterlerle farklı saldırı tiplerine sahip güçlü boss’la mücadele ediyor ve bölümleri tek tek geçmeye çalışıyoruz. Oyunun çıkış tarihi henüz belli değil, ancak demodan keyif alırsanız istek listenize ekleyebilirsiniz.

Impact

steam türk yapımı oyunlar

RedPunch Studios ve Next in Game ortaklığında geliştirilen bir başka yerli yapım olan Impact, tıpkı Void Rush gibi demosuyla katılıyor festivale. Rogue-like hayatta kalma türündeki oyunda dört bir yanımızdan üzerimize hücum eden düşmanlara karşı savaşıyoruz. Güçlü kartlarla oyun tarzımızı belirliyoruz ve en uzun süre hayatta kalmaya çalışıyoruz. Tabii bunu yaparken mümkün olduğu kadar çok düşman öldürmeyi de ihmal etmiyoruz.

Steam SHMUP Festivali kapsamında göz atabileceğiniz yerli oyunlardan bir kısmı bu şekilde. Etkinlik, 2 Ekim’de kadar sürecek. Gözünüze çarpan yapımları aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.