Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Oyun Görsellerine Bazı Kısıtlamalar Getirdi

Steam, oyun yayıncılarının oyunlarının önemli resimlerine neleri ekleyebileceğine, kullanıcıların deneyimini iyileştirmesi gereken yeni kısıtlamalar getirdi.

Origin ve Epic Games son yıllarda biraz rekabet sağlarken, Steam uzun zaman önce PC oyunları için son derece popüler bir platform olarak yerini aldı. Valve, platformun tahtını sağlama almak için birçok yeni özellik duyurdu. Bunlardan sonuncusu ise bazı kısıtlamalar olarak açıklandı.

Steam, müşterilere daha iyi hizmet verebilmek için vitrininin çalışma biçiminde düzenli olarak değişiklikler yapmaya başladı. Örneğin, en çok satan oyunlar listesinin kurcalanmasını önlemek için daha önce bireysel geliştiricilerin ve yayıncıların oyunlarını satışa sunma şeklini değiştirdi. Bu yeni değişiklik, oyunların afişlerine ve diğer görsellerine ne tür içerikler eklenebileceğine kısıtlamalar getirdi.

Steam’in Yeni Görsel Politikası

Steam

Steam’in güncellemesi, bazı oyuncuların ilk elden deneyimlemiş olabileceği bir sorunu ele aldı. Platformda satılan oyunların, oyunlarını tanıtmak için oyunun mağaza sayfasında bir afiş ve çeşitli görseller kullanmasına izin veriliyor. Bununla birlikte Valve, inceleme alıntıları, eleştirmen puanları, indirimler ve ödül adaylıkları veya kazançları gibi oyun afişlerinde ve diğer önemli görüntülerde kullanılan belirli ögelere yasak getirdi.

Valve‘a göre bu çeşitli ögeleri içeren her afiş resminin mutlaka doğru veya güncel olmaması. Bununla birlikte, estetik görünümle ilgili endişeler de mevcut. Görüntülerinde bu ögeleri fazla kullanan oyunlar, logoyu çok küçük yapma eğiliminde ve bu da belirli kullanıcıların görmesini zorlaştırıyor.

Steam ayrıca oyun şirketlerinin resimlerini güncellemelerine ve oyun genişletmeleri gibi büyük güncellemeleri tanıtmak için metin kullanmalarına izin verilirken, metnin oyunun mevcut olduğu tüm diller için yerelleştirilmesi gerektiğini de belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.