Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Next Fest’te Mutlaka Denemeniz Gereken Oyun Demoları

2023'ün ilk Steam Next Fest'i için geri sayım başladı. Yüzlerce oyun demosunun yer alacağı etkinlik, gizli hazineleri keşfetmeniz için harika fırsatlar sunacak. Bu yazımızda, vakit ayırmaya değer en iyi oyun demolarını sizler için seçip listeledik.

Yılda üç kez düzenlenen Steam Next Fest, çıkacak yüzlerce oyun demosunun ve geliştirici canlı yayınlarının yer aldığı bir etkinliktir. Gelecek vaat eden indie oyunları ücretsiz olarak deneyimleme şansı tanıyan festival, bağımsız stüdyolar tarafından yapılan oyunların geniş kitlelere ulaşabilmesi açısından büyük bir öneme sahip.

Geçtiğimiz etkinlikler Cult of Lamb, Toem ve Sable gibi bugün herkesçe bilinen başarılı indie’lere ev sahipliği yapmıştı. Önümüzdeki Next Fest’te, benzer potansiyele sahip birçok oyun bulunmakta. Siz değerli okurlarımız için, şubat ayında gerçekleşecek olan 2023’ün ilk Steam Next Fest’inde hoşunuza gidebilecek bazı oyunlar belirledik.

Etkinlik, 6 Şubat TSİ 21:00‘da başlayacak ve 13 Şubat‘ta aynı saatte sona erecek. Kaçırmamak için bu tarihi takviminize not düşmenizi tavsiye ederiz! O halde lafı daha fazla uzatmadan, gözden kaçırmamanız gereken gizli hazineler nelermiş onlara bakalım. Listedeki oyunları, ileride çıktığında ya da indirime girdiğinde bildirim almak için istek listenize ekleyebilirsiniz.

Steam Next Fest’te Bu Oyunları Kaçırmayın

BandRoll

BandRoll

 • Geliştirici: Bluespy Studios
 • Çıkış Tarihi: 2023

Bluespy Studios tarafından geliştirilen BandRoll, reflekslerinizi sınayan basit eğlencelik bir oyun. Topunuzu platformdan düşürmeden müziği bitirmeye ve yeni seviyelerin kilidini açmak için puan toplamaya çalışıyorsunuz. Neon ışıklarla bezeli üç boyutlu bir ortamda geçen oyun, yaptığınız hareketlere göre değişen müzik dalgasıyla hem heyecanlı hem de zorlayıcı bir deneyim sunuyor.

BeatPunk!

steam next fest

 • Geliştirici: Reçel Games
 • Çıkış Tarihi: 2023

Ölümcül şarkılar besteleyerek bir robot sürüsünden sağ kurtulmaya çalışan bir müzisyeni oynadığınız BeatPunk!, “top-down” yani üstten görünüşlü bir roguelike nişancı oyunu. Çeşitli silahlar, özellikler ve sesler arasından seçim yapıyorsunuz. Her seçimin farklı bir şarkı ve oyun tarzıyla sonuçlanması, her bir oyunu benzersiz kılıyor. Enstrümanınızı silah olarak kullandığınızda oyunda hem hayatta kalmak hem de beste yapmak için katil robotlara karşı savaşıyorsunuz.

Candy Tycoon

Candy Tycoon

 • Geliştirici: Bluespy Studios
 • Çıkış Tarihi: 2023

Bluespy Studios’un geliştirdiği Candy Tycoon, kendi şeker mağazasını yönettiğiniz bir simülasyon oyunu. Her bir detayına dikkat ederek inşa ettiğiniz dükkanınızda farklı şekerler satarak dünyadaki diğer şeker markalarıyla rekabet ediyorsunuz.

Mağazanızı özelleştirerek ve şekerlerinizi geliştirerek daha fazla müşteriye ulaşmaya çalışıyorsunuz. Bunu başardığınız gelirleriniz de artıyor ve daha fazla imkana sahip oluyorsunuz. Oluşturacağınız şekerlerin özellikleri, şekerlerin satış miktarını ve maliyetini etkileyeceğinden doğru stratejiyi kullanarak üretim gerçekleştirmelisiniz.

Goblin Dash

Goblin Dash

 • Geliştirici: Team PayAttention
 • Çıkış Tarihi: 2023

Goblin Dash, diğer aksiyon platform oyunlarına benzer şekilde oyuncunun platformlar arasında zıpladığı ve düşmanları yenmek için yukarı ve aşağı hareket ettiği bir oyun. Zorlu seviyeleri tamamlamaya çalışırken becerilerinizi ön plana çıkarmanız gerekiyor. Ayrıca diğer runner oyunları gibi Goblin Dash’te de en hızlı sürede sona ulaşmanız lazım. Basit ve eğlenceli bir konsepte sahip olan oyuna, kafa dağıtmak ve zaman geçirmek için göz atabilirsiniz.

Ojiv

Ojiv steam

 • Geliştirici: Mötiv
 • Çıkış Tarihi: 2023

Next in Game tarafından yayınlanan Ojiv, hızlı tempolu sürükleyici bir ritim oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Hızlı bir şekilde akan notlara her doğru basışınızda, o seviyedeki anime kadın karakterin kıyafetini parçalıyorsunuz. Bu noktada ritim duygunuz ve refleksleriniz ön plana çıkıyor. Farklı zorluk seviyelerine sahip olan oyunda her seviyenin kendi müziği ve karakteri bulunuyor.

Zombinions

Zombinions next fest

 • Geliştirici: Bluespy Studios
 • Çıkış Tarihi: 2023

Bluespy Studios imzalı bu oyunda, farklı zombi türleri yaratarak dünyada zombi istilası başlatıyorsunuz. Farklı özelliklere sahip zombileri kullanarak stratejik hamleler yapıyor ve insanlığa hükmediyorsunuz. İnsanlar, askerler, polisler ve daha fazlası, yarattığınız zombi felaketine karşı direniyor. Zombilerinizin ısırdığı insanlar da zombiye dönüştükleri için saflarınızı genişletebiliyorsunuz. Bu sayede kendinize kısa sürede bir zombi ordusu kurabilirsiniz.

Coin Trader Simulator

Coin Trader steam

 • Geliştirici: coffee++ games
 • Çıkış Tarihi: 2023

Coin Trader Simulator, kripto paralarla alım satım yaptığınız bir simülasyon oyunu. Maceranız, babaannenizden aldığınız 100 dolarlık yeni yıl hediyesiyle ailenizin bodrumunda dökük bir ofisten başlıyor. Bitcoin, Ethereum, Tether ve Dogecoin’a yatırım yapabilir ve tecrübe edinip yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Kripto paraların artacağını ya da azalacağını tahmin etmek için trendleri takip etmeniz gerekiyor. Para kazandıkça daha iyi evler satın alın ve kripto krallığınızı kurma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Hack The System

Hack The System

 • Geliştirici: coffee++ games
 • Çıkış Tarihi: 2023

Steam Next Fest‘te deneyebileceğiniz yerli oyun demolarından biri de Hack The System. Çizgi roman tarzında bir hikaye sunumuyla ilerleyen bu izometrik bulmaca oyununda, distopik bir ülkede bilgisayar ağlarına sızarak, kaybolan ablanızın ardındaki komployu araştırmanız gerekiyor. Basit ev sistemlerinden karmaşık devlet ağlarına kadar her türlü bilgisayarı hackleyip, sırları keşfetmeye çalışıyorsunuz.

Kısa ve hızlı yolları tercih edip fark edilmemeyi umabilirsiniz ya da ağ yöneticilerinin saldırılarınıza karşı savunmalarını kurarak ilerleyebilirsiniz. Seviye atlayıp yeteneklerinizi geliştirerek seçtiğiniz stratejiye yönelebilirsiniz. Tüm bunların sonunda ablanız Jeanne’e ne olduğunu keşfedeceksiniz.

İlgili Yazılar

Steam Kart Düşürmelik Oyunlar (Steam En Pahalı Kartlar)

Steam Fatura Adresi Nedir?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.