Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Link2EA Hatası Nedir, Nasıl Çözülür? (2023)

Steam'de EA Play üzerinden bir Electronic Arts oyunu indirip başlatmaya çalışırken bazen Link2EA hatası alabilirsiniz. Son dönemde giderek yaygınlaşan bu hatayı çözmek için, rehberimizdeki adımları takip edebilirsiniz.

Link2EA hatası nasıl çözülür? Steam kullanıcıları, platformdaki EA Play entegrasyonu sayesinde FIFA 22, The Sims 4 ve daha fazlası gibi birçok Electronic Arts oyununa erişebiliyorlar. Böylece aylık sabit bir üyelik ücreti karşılığında geniş bir kitaplığa sahip olabiliyorlar. Son dönemde, Steam’de EA Play üzerinden bir oyun indirip başlatmak isteyen birçok kullanıcı Link2EA hatası ile karşılaşıyor.

Steam’den EA Play satın alan oyuncular arasında oldukça yaygın bir problem haline gelen bu sorun, genellikle The Sims ve FIFA oyunlarını etkiliyor. Siz değerli okurlarımız için, sorunun tam olarak neden kaynaklandığını ve nasıl çözülebileceğini araştırdık. Eğer hatadan muzdarip kişilerden biriyseniz, rehberimizi dikkatli bir şekilde incelemenizi ve aşağıdaki adımlarını harfiyen izlemenizi tavsiye ederiz.

Link2EA Hatası Nasıl Düzeltilir?

Link2EA Hatası

Link2EA hataları bozuk, eksik veya uyumsuz Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir (Redistributables) dosyalarından kaynaklanabilir. Sorunu çözmenin en hızlı çözümü bu paketleri bilgisayara yeniden yüklemektir. Desteklenen en son sürümde en son uygulanan C++ özellikleri, güvenlik, güvenilirlik ve performans geliştirmeleri bulunur.

 1. Denetim Masası‘nı açın.
 2. Ardından Programlar ve Özellikler‘e gidin.
 3. Eski Microsoft Visual C++ Yeniden Dağıtılabilir (Redistributables) dosyalarını seçin.
 4. Kaldır düğmesine basın.
 5. Bilgisayarı yeniden başlatın.
 6. Şimdi, Microsoft’tan en son desteklenen C++ Yeniden Dağıtılabilir sürümünü indirin.
 7. Steam’de oyununuzu tekrar başlatın ve Link2EA hatasının devam edip etmediğini kontrol edin.

EA App’i Kaldırın ve Yeniden Yükleyin

steam Link2EA hatası

Steam’de The Sims 4, FIFA 22 veya FIFA 23 gibi oyunları Windows’ta EA App (eski adıyla Origin) olmadan oynayamazsınız. Bilgisayarınızda uygulamanın en sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Geçtiğimiz yılın sonlarında yaklaşık 11 yıldır hizmet veren Origin kapatılmış ve yerini EA App almıştı.

Öte yandan bu değişikliğin yalnızca Windows için geçerli olduğunu belirtelim. Mac kullanıcıları Origin istemcisini kullanmaya devam ediyor. Bazı kullanıcılar, EA App’i bilgisayarlarından tamamen kaldırıp tekrardan yükledikten sonra Link2EA hatasının düzeldiğini bildirildi. Temiz bir kaldırma işlemi gerçekleştirdikten sonra uygulamanın en son sürümünü buradan indirebilirsiniz.

VPN, Antivirüs ve Güvenlik Duvarını Kapatın

Steam Link2EA hatası aldığınız oyunu yeniden başlatmadan önce VPN ve diğer güvenlik araçlarını devre dışı bırakın. Bilgisayarınızda yüklü olan antivirüs programı, güvenlik duvarı veya VPN hizmeti, oyunun EA App ile bağlantı kurmasını engelliyor olabilir. Oyunu açmayı başarıysanız, bilgisayarınızı olası tehditlerden korumak için antivirüs yazılımınızı ve güvenlik duvarınızı yeniden etkinleştirmeyi unutmayın.

Hatalı Sürücüleri Onarın

Hasarlı veya güncel olmayan sürücüler, Steam hataları da dahil olmak üzere çok sayıda soruna neden olabilir. Bu yüzden sürücülerinizi güncel tutmak kesinlikle çok önemlidir.

 1. Aygıt Yöneticisini başlatmak için Win + X tuşlarına aynı anda basın.
 2. Özellikle grafik sürücüleri olmak üzere sarı renkte işaretlenmiş herhangi bir sürücü olup olmadığını kontrol edin.
 3. Varsa, üzerlerine sağ tıklayın ve Sürücü Yazılımını Güncelle‘yi seçin.
 4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve hatanın geçip geçmediğini kontrol edin.

Temiz Önyükleme Yapın

Link2EA hatası çözümü

Bazen arka planda çalışan uygulamalar ve programlar, başlatmaya çalıştığınız oyuna müdahale edebilir. Düşük sistemli bir bilgisayar kullanıyorsanız, CPU ve RAM kaynaklarının dağılımında sorunlar olabilir. Windows’ta temiz önyükleme gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Bilgisayarda yönetici olarak oturum açın.
 2. Görev çubuğundaki Arama kutusuna msconfig yazın ve sonuç listesinden Sistem Yapılandırması‘nı seçin.
 3. Sistem Yapılandırması’nın Hizmetler sekmesinde Tüm Microsoft hizmetlerini gizle‘yi ve ardından Tümünü devre dışı bırak‘ı seçin. Uygula’yı seçin.
 4. Sistem Yapılandırması’nın Başlangıç sekmesinde Görev Yöneticisini Aç‘ı seçin.
 5. Görev Yöneticisi’ndeki Başlangıç sekmesindeki her Etkin başlangıç öğesi için öğeyi ve ardından Devre Dışı Bırak‘ı seçin.
 6. Sistem Yapılandırması’nın Başlangıç sekmesinde Tamam’ı seçin. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra temiz bir önyükleme ortamınız olur.

Steam’de Link2EA hatasından kurtulmayı başardınız mı? Yukarıdaki çözümlerden hangisinin işinize yaradığını yorumlar kısmından bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.