Steam Kullanıcı Sayısı Geçmiş Yıla Göre Yüzde 30 Arttı!

Steam kullanıcı sayısı geçen yıla göre yüzde 30 arttı.

Günümüzün en popüler oyu dağıtım platformlarından birisi olan Steam, her geçen gün tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor. Sayısız indirimler ile milyonlarca kullanıcıya sahip olan Steam, Kış indirimlerinde de oyuncuların yüzünü güldürmüştü.

Geçtiğimiz aylarda Kara Cuma indirimleri ile milyonlarca oyuncuyu sevindiren Steam, geçtiğimiz günlerde sona eren Kış indirimleri ile de kendine yakışanı yaptı ve binlerce oyunu milyonlarca oyun severe yüksek indirimler ile sundu. Steam’in kullanıcı sayısı arttıkça oyun platformunda yapılan satışlarda artmaya başladı. Bugün gelen bilgilere göre geçtiğimiz yılki Steam kullanıcıları bu yıl yüzde 30 oranında artmış. Oldukça önemli bir büyüme elde eden Steam, Valve’nin de yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Verilen bilgilere göre 2016 yılının sonundan 2017 yılının ikinci yarısına kadar 18 milyondan fazla yeni kullanıcı Steam’e üye olmuş ve oyun oynamaya başlamış. Oldukça yüksek satış rakamlarına sahip olan Steam yaptığı açıklama ile 18.5 milyon yeni kullanıcıya sahip olduğunu ve Nisan ayına kadar bu rakamın 20 milyon yeni kullanıcıya ulaşmasını beklediklerini belirtti. Tabii Steam’in bu kadar oyuncu sayısına ulaşmasında PUBG’nin de önemli bir rolü olduğunu belirtti. Günümüzde 3.16 milyon oyuncu PUBG’yi eş zamanlı olarak oynuyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol