Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Fatura Adresi Nedir?

Steam fatura adresi nedir ve tüm bilgileri doğru olarak doldurmaya mecbur muyuz? Yanlış doldurmanın sonuçları neler? Tek tek anlatıyoruz.

Steam Fatura Adresi nedir ve o kısma ne yazılır? Tüm detaylarıyla anlatıyoruz. Kredi kartınızı kullanarak çevrimiçi Steam mağazasından oyun satın almayı düşünüyorsanız, Fatura Adresi isimli bir satırı doldurmanız gerekecek. Bu içeriğimizde, size bu kısmın ne olduğunu tüm detaylarıyla anlatacağız.

Steam, kişisel bilgisayarlar için en popüler çevrimiçi oyun mağazası. Ücretsiz oyunları tercih ederseniz veya başka kaynaklardan satın alınan anahtarları kullanırsanız, kişisel verilerinizi doldurmanıza gerek yok ancak, oyunu veya eklentiyi doğrudan Steam’den satın almaya karar verdiyseniz, Steam Fatura Adresini doldurmanız gerek.

Steam Fatura Adresi Nedir? Ne İşe Yarar?

Steam Fatura Adresi Nedir?

Steam Fatura adresi nedir sorusunun cevabı için, satın alma işleminin yapıldığı banka kartının sahibinin ikamet ettiği yer diyebiliriz. Teoride, Steam’de oyun ve diğer ürünleri satın aldıktan sonra makbuzlar bu adrese gönderilecek. Bunun nedeni, gerekirse çevrimiçi bir satın alma işlemiyle ilişkili çekleri, beyanları ve faturaları size göndermek için bu bilgilerin alınması gerek.

Steam Fatura Adresi istenmesinin nedeni, bunun ABD yasaları gereği zorunlu olmasıdır. Biz Türkiye’de yaşayanlar için bu neden önemli? Çünkü Steam’in sahibi Valve bir Amerikan şirketi ve bu yasalara uymak zorunda. Tabii ki, biz Türkiye’den Steam’i kullanan kişiler için Steam Fatura Adresi önemli bir şey değil. Tüm faturalar bize E-Posta ile gönderilecek.

Türkiye yasaları, bankaların evinize makbuz göndermesini gerektirmez ancak her durumda adresi yazmanız gerek, aksi takdirde banka kartınızı kullanamaz veya kaydedemezsiniz. Steam Fatura Adresi 2. Satır kısmının da doldurulması gerekmediğini unutmayın. Bu sütun, öncelikle posta kutusu gibi ek bilgiler sağlayan diğer ülkelerden gelen kullanıcılar için tasarlandı.

Steam Neden Fatura Adresi İstiyor?

Steam Fatura Adresi Nedir?

Bu sorunun cevabı, yukarıda da belirttiğimiz gibi tamamen ABD veya AB yasaları ile ilgili, Türkiye ile direkt olarak bir bağlantısı yok ancak biz bunun cevabını direkt olarak Steam‘den verelim:

AB’de bulunan satıcıların satacakları şeyi düzgün bir şekilde tedarik edebilmeleri için müşterilerinin konum bilgilerini elde etmesi gereklidir. AB ülkelerinin bu gereksinimi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız lütfen Yönetmelik No. 1042/2013’ü burayı ziyaret edin. ABD ve Kanada’da fatura bilgileri, eyaletiniz ya da bölgeniz için uygun satış vergisini belirlemek için gereklidir.

Steam Fatura Adresine Ne Yazılır?

Steam Fatura Adresi Nedir?

Hiç kimse sizi adresinizle ilgili geçerli bilgiler vermek zorunda bırakmaz. Gerçek kaydınızı bildirmek istemiyorsanız rastgele bir sokak ve ev belirtebilirsiniz. Steam’den herhangi bir yaptırım ile karşılaşmayacaksınız. Bölgesel fiyatlarla oyun satın almak için sadece ülkenizi seçmeniz yeterli. Güncel Steam Türkiye dolar kuru geçtiğimiz günlerde 10 TL’ye sabitlendi.

Yanlış adres bıraktığınız veya yazımında bir hata yaptığınız için ödemenin tam olarak gerçekleşmeme olasılığı çok düşük olsa da mümkün. Bu durumda, gerçek ikamet yerinizi belirtmeniz gerekecek. Bazı bankalar kayıt için bir adres ister ancak Türkiye’den kullanıcıların hiç böyle bir sorun yaşadığını duymadık.

Son olarak, Steam’e adres bilgilerinizi yazmaktan korkmayın. İlk olarak, Steam’den veri sızıntısı olasılığı son derece düşük ve ikincisi, saldırganlar öncelikle adresinizle değil, banka kartı ayrıntılarıyla ilgilenir ve her durumda bunları belirtmeniz gerek. Doğal olarak, alışveriş yapmak için adresiniz değil banka veya kredi kartınız gerekli.

Steam Oyun Satın Alma Adımları

Steam Fatura Adresi Nedir?

Son olarak, Steam oyun satın alma adımları fatura adresi ilişkisi de dahil olmak üzere anlatalım. Yukarıdaki bilgilerin ardından, oyunları satın alma işlemine geçmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli:

 • Steam web sitesini veya uygulamasını açın.
 • Sağ üst köşedeki avatarınıza sol tıklayın.
 • “Hesap Hakkında” menüsünü açın.
 • “Bu hesaba bir ödeme yöntemi ekle” veya “Bakiyeyi tamamla” öğesini tıklayın, ardından sabit tutarlardan birini seçin.
 • Bir ödeme yöntemi belirtin.

Alternatif olarak, düzenleme ödeme yöntemi ve Steam fatura adresi kaydetmek istemiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek de her seferinde ödeme yönteminizi yineleyerek satın alma yapabilirsiniz:

 • Steam web sitesini veya uygulamasını açın.
 • Mağaza menüsünü açın ve satın almak istediğiniz oyunun adını arama motoruna girin.
 • Oyunun olduğu sayfayı açın ve oyunu sepete ekleyin.
 • Satın almayı planladığınız diğer oyunları da aynı şekilde seçin.
 • Siparişinizi tamamlamak istediğiniz zaman sepete gidin.
 • Satın alma işleminin kime, kendinize veya başka birine yönelik olduğuna bağlı olarak “Kendiniz satın alın” veya “Hediye olarak satın alın”ı seçin. İkinci durumda, hediye etmek istediğiniz arkadaşınızı belirtmeniz gerek.
 • Bir ödeme yöntemi seçmeniz istenecek.

Yukarıdaki adımların ardından, sizlere açıkladığımız şekilde Steam fatura adresi kısmını doldurabilir ve istediğiniz ödeme yöntemi ile satın alımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’de Visa ve Mastercad banka veya kredi kartlarının tamamını kullanabileceğiniz gibi, sanal kartlarınızla da alışveriş yapabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.