Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Dijital Hediye Kartı Nasıl Gönderilir ve Alınır?

Valve, artık arkadaşlarınızın veya bir aile üyenizin Steam cüzdanına internet üzerinden doğrudan dijital hediye kartları gördermenizi sağlıyor. Nakit olarak çekilemeyen bu paralar, doğrudan alıcının cüzdanına yatıyor. Peki, Steam üzerinden dijital hediye kartı nasıl gönderilir?

Steam Hediye Kartları, mağazada yer alan oyun, yazılım, donanım ve diğer öğeleri satın almak için kullanılır. Eğer bu kartları bir arkadaşınıza veya ailenizden birine elden vermek isterseniz, çeşitli mağazalardan temin edebilirsiniz. Valve artık, istediğiniz bir kişinin Steam cüzdanına internet üzerinden, doğrudan katkıda bulunabilmenize imkan tanıyor. Gönderdiğiniz hikaye miktarı nakit olarak Steam’den çekilemez ve alıcının cüzdanına yatırılır. Peki, Steam Dijital Hediye Kartı nasıl gönderilir?

Steam üzerinden dijital bir hediye kartı göndermek son derece kolaydır. Bununla birlikte hediye kartlarını yalnızca Steam arkadaş listenizdeki kişilere gönderebilirsiniz. Aksi takdirde çeşitli marketler ve perakende mağazalarında satılan fiziksel hediye kartlarını almanız gerekir. Böylece hediyenizi bizzat elden vermiş olursunuz.

Steam Dijital Hediye Kartı Nasıl Gönderilir? (Tarayıcı)

Steam Dijital Hediye Kartı

Steam Dijital Hediye Kartı göndermek tarayıcı aracılığıyla kolayca yapılabilir. Öncelikle bu sayfaya gitmeniz ve giriş bilgilerinizle oturum açmanız gerekiyor. Ardından Steam’den Gönder butonuna basın. Daha sonra hediye etmek istediğiniz miktarı seçin. Dijital Hediye Kartı miktarları şöyle:

 • 40 TL
 • 80 TL
 • 200 TL
 • 400 TL
 • 800 TL

Miktarı seçtikten sonra Steam’de yeniden oturum açmanız istenecek. Hesabınızı doğruladıktan sonra istediğiniz alıcıyı seçin ve ödeme işlemini tamamlayın. Yukarıda da belirttiğim gibi bu kişinin arkadaş listenizde ekli olması gerektiğini unutmayın.

Steam Dijital Hediye Kartı Alma

Steam Dijital Hediye Kartı gönderme

Biri size Steam üzerinden dijital hediye kartı gönderdiği zaman buna dair bir uyarı alırsınız. Bildirimi açtığınızda bu hediyeyi kabul etmek isteyip istemediğiniz sorulacak. Yine bu alanda gönderinin adını ve notunu da görebileceksiniz.

Hediye kabul edildikten sonra, para hemen kullanılmak üzere alıcının Steam cüzdanına eklenir. Bununla birlikte, hediye miktarı eklendikten sonra başlayacak şekilde Steam Topluluk Pazarı’nı kullanımınız 72 saat boyunca kısıtlanır. Oyun, yazılım, paket ve mağazada yer alan diğer öğeleri ise beklemeden satın alabilirsiniz.

Dilerseniz, Steam cüzdan bakiyesini gerçek paraya çevirmenin yollarını paylaştığımız rehberimize göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.