Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Deck’in Oyun Sayısı 2000’i Geçti

Steam Deck, bir ay önce sahip olduğu desteklenen oyun sayısını iki katına çıkardı ve toplam oynanabilir oyun sayısı 2000 oldu.

Steam Deck, yoğun talebi karşılayamadığı düşünüldüğünde şimdiye kadar harika bir performans sergiledi. Valve ve diğer birçok geliştirici, cihazda oynanabilen Steam oyunlarının sayısı geçen aydan bu yana ikiye katlandı ve kullanıcılarının oynayacak oyunlarının bitmeyeceğinin adeta garantisini verdi.

Geçen ay Steam Deck’te 1000’den fazla doğrulanmış ve oynanabilir oyun vardı. Cihaz için doğrulanmış Steam oyunları, oyunların baştan sona test edildiği ve cihazla tamamen uyumlu olduğu anlamına gelirken, oynanabilir oyunların destekleneceği varsayılır ancak bazı uyumluluk sorunları ortaya çıkabilir. Cihazın kütüphanesinde Mart ayının başında 559 doğrulanmış ve 498 oynanabilir oyun vardı ancak Valve o zamandan beri büyük ilerleme kaydetti.

Steam Deck’teki Oyunların Sayısı Artmaya Devam Edecek

Steam Deck

Steam Deck sahiplerinin artık oynayabilecekleri 2000’den fazla oyunu oldu, bu oyunların 1000’i doğrulanmış ve 1000’i oynanabilir durumda. Cihaz için test edilen diğer 1000 oyun şu anda desteklenmiyor yani bu oyunlar Deck’te hiç çalışmayacak. Bununla birlikte Valve, bu oyunları elde taşınabilir oyun PC’sinde çalıştırmak için bazı planlar hazırladığını da belirtti.

The Witcher 3, Steam Deck’e eklenecek en son oyunlardan bir tanesi oldu. Bu, birçok üst düzey oyunun 2015 yılında piyasaya sürüldüğünde, grafik olarak ne kadar zorlu olduğu nedeniyle oyunu çalıştıramadığı düşünüldüğünde inanılmaz bir başarı. Oyun bir süre önce Nintendo Switch’e taşındı ancak yalnızca 540p’de elde taşınır modda sunuldu oysa Deck, The Witcher 3’ü 800p’de ultra ayarlarda çalıştırma gücüne sahip.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.