Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Deck’in En Çok Oynanan Oyunları Açıklandı

Valve, Steam Deck kullanıcılarının Kasım 2022'de oynamak için en çok zaman harcadığı 20 oyunun bir listesini birkaç önemli sürprizle birlikte açıkladı.

Valve, Kasım 2022’de en çok oynanan Steam Deck oyunlarının bir listesini yayınladı ve bu listede bir dizi bağımsız oyundan büyük bütçeli yapımlara kadar birçok oyun mevcut. El konsolu her zaman tüm profillerdeki oyuncular için çok yönlü bir seçenek olarak tanıtıldı ve topluluğun oynadığı oyunlara bakılırsa bu iddia doğru çıktı.

Steam Deck çok güçlü bir oyun makinesi değil ve özel ekran kartlarına sahip oyun dizüstü bilgisayarlarının çoğunun cihazı geçmesi işten bile değil. Bununla birlikte, benzersiz oyun optimizasyonları, neredeyse tüm modern AAA oyunlarını nispeten kolaylıkla çalıştırabildiğinden, Valve’ın el konsolu büyük bir cazibe merkezi haline geldi.

Steam Deck’in En Çok Oynanan Oyunları

Steam Deck

Valve, Kasım ayının en çok oynanan 20 Steam Deck oyununu oyun sürelerine göre listeledi. Listenin başında Vampire Survivors yer alırken, ikinci sırayı Persona 5 Royal aldı ve onu Elden Ring izledi. Beklenebileceği gibi, listenin çoğu ilgili oyun trendlerini gösteriyor ancak uzay kolonisi simülasyonu RimWorld‘ün ilk 20’ye girmesi oldukça şaşırtıcı.

Steam Deck’in yenileme hızını 40 Hz ile sınırlayabilme özelliğinin, oyuncuların Cyberpunk 2077 ve Elden Ring gibi üst düzey AAA yapımlarını Valve’ın taşınabilir PC’sinde oynamalarına olanak sağladığı kanıtlandı. Oyuncuların cihazda Vampire Survivors ve Stardew Valley gibi düşük özellikli oyunların keyfini çıkaracakları aşikar görünse de, Kasım 2022’nin ilk 20 listesinde Red Dead Redemption 2, Spider-Man Remastered ve Fallout 4 gibi oyunlar da mevcut.

Valve’ın el konsolu henüz Türkiye’de mevcut olmasa da, bir noktada ülkemize de geleceğini umuyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.