Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Deck Oyunlarının Sayısı 7.000’i Geçti

Bugün itibarıyla Steam Deck ile uyumlu, 'oynanabilir' veya tamamen 'doğrulanmış' olan 7.000'den fazla oyun mevcut.

Bir veri tabanına göre, Steam Deck için şu anda “oynanabilir” veya “doğrulanmış” olan oyunların sayısı 7.000’in üzerine çıktı ve bu sayının zaman geçtikçe daha da artması muhtemel. Henüz Türkiye’ye gelmemiş olan cihaz, geçen yıl Şubat ayında piyasaya sürüldüğünde büyük beğeni topladı ve adeta yok sattı.

Steam Deck, Nintendo Switch ile çokça karşılaştırılırken, birçok kişi cihazı kendi başına mobil oyun dünyasında güçlü bir rakip olarak görmeye başladı. Temelde bir mobil bilgisayar olarak işlev gören cihaz, birçok emülatörlere ve tüm işletim sistemlerine izin verecek kadar çok yönlü olan taşınabilir bir makine sunarak donanım endüstrisinde büyük ses getirmeyi başardı.

Steam Deck Oyun Sayısı 7.000’i Geçti

Steam Deck Oyunlarının Sayısı 7.000'i Geçti

Bu durum göz önüne alındığında, Valve’ın yeni cihazının artık uyumlu binlerce oyuna sahip olması şaşırtıcı değil. SteamDB‘ye göre, şu anda cihaz için 4.419 oynanabilir oyun ve doğrulanmış 2.709 oyun var ve bu, bu yazının yazıldığı tarihte toplam 7.128 demek.

Doom, Doom Eternal, Deathloop ve Apex Legends dahil olmak üzere Steam Deck için onaylanmış birçok popüler AAA oyun olduğunun altını çizelim. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu sayı her geçen gün artıyor. Bu sayı size hala az gelse de, geliştiricilerin oyunlarının Valve’ın cihazında çalışması için oyunlarını sürekli güncellediklerinin önemli bir kanıtı.

Yavaş yavaş tüm dünyaya açılan cihazın, bir süre sonra Türkiye’ye de gelmesini ümit ediyoruz ancak bu konuda maalesef resmi bir açıklama gelmedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.